Aerocool Mirage 12 ARGB PC Fan
Aerocool Mirage 12 ARGB PC Fan
Share:
Deals
Additional Information
Sponsored
View Products on eBay
eBay
Brand
Aerocool
EAN
ASIN
B08DL4DPMN
MPN
MIRAGE12
SKU
MIRAGE12
Compatible processor series
Not supported
Fan connector
6-pin
Illumination colour
Blue, Green, Red
Illumination LED
Yes
Maximum air pressure
1.52 mmH2O
Maximum airflow
45.7 cfm
Maximum rotational speed
1300 RPM
Noise level high speed
17.8 dB
Number of LEDs
28
Rated current
0.35 A
Rated voltage
12 V
Related products
Aerocool Cylon Case White
AeroCool Integrator 850W Power Supply with UK 3 Pin Lead