| Brand | Origin Storage |
| EAN | 5056006170471 |
| ASIN | B082359983 |
| MPN | DELL-5123DTLC-F22 |
| SKU | DELL-5123DTLC-F22 |
| 2D barcodes supported | Data Matrix, PDF417 |
| 3D | No |
| Anti-dust filter | Yes |
| Audio input | Yes |
| Audio output | Yes |
| Auto focus | Yes |
| Barcode reader | Yes |
| Battery capacity | 41 Wh |
| Battery cells | 3 |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery voltage | 11.6 V |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 4.2 |
| Brand compatibility | Acer |
| Built-in camera | Yes |
| Built-in display | No |
| Built-in flash | Yes |
| Built-in processor | Yes |
| Cable length | 1.5 m |
| CAS Latency | 16 |
| Certification | CE |
| Charging time | 4 h |
| Colour | Black,Green |
| Colour depth | 24 bit |
| Compatible memory cards | MicroSDHC |
| Connectivity technology | Wireless |
| Connector 1 | DisplayPort |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 | HDMI Type A (Standard) |
| Connector location | Bottom right |
| Connector Type | 30-pin |
| Control type | Buttons |
| Converter Type | Passive video converter |
| Cooling | Yes |
| Depth | 309 mm |
| Device type | Mobile phone/Smartphone |
| Display diagonal | 33.8 cm (13.3") |
| Display resolution | 1366 x 768 pixels |
| Display type | LCD |
| DisplayPort version | 1.2 |
| Flash memory | 32 GB |
| Form factor | Midi Tower |
| Glossy display | No |
| GPS satellite | Yes |
| HD type | HD+ |
| HDCP | Yes |
| HDMI version | 1.4 |
| Intel Extreme Memory Profile (XMP) version | 2.0 |
| Intel Extreme Memory Profile XMP | Yes |
| International Protection IP code | IP65 |
| Keyboard layout | Alphanumeric |
| LED backlight | Yes |
| Light levels direct sunlight | 0 - 100000 lx |
| Linear 1D barcodes supported | Code 39,PDF417,U.P.C. |
| Liquid cooling capability | Yes |
| Manual | Yes |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332189407 |
| Master outer case height | 13.5 cm |
| Master outer case length | 17 cm |
| Master outer case weight | 1.32 kg |
| Master outer case width | 32.3 cm |
| Material | Acrylic, Steel |
| Maximum graphics card length | 37 cm |
| Maximum memory card size | 128 GB |
| Maximum psu length | 18 cm |
| Maximum resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Maximum screen size compatibility | 16.3 cm (6.4") |
| Megapixel | 13 MP |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Memory layout | 2 x 8 GB |
| Number of 3.5" Bays | 2 |
| Number of cores | 8 |
| Number of expansion slots | 7 |
| Operating relative humidity | 10 - 90% |
| Operating system installed | Android |
| Operating system version | 9.0 |
| Plug and play | Yes |
| Power source type | Battery |
| Power supply included | No |
| Power supply location | Bottom |
| Processor family | Qualcomm |
| Quantity | 1 |
| Quantity per master outer case | 10 pc(s) |
| Side window | Yes |
| Standard interfaces | Bluetooth |
| Suitable for | Gaming |
| Supported audio channels | 7.1 |
| Supported HDD sizes | 2.5,3.5" |
| Supported motherboard form factors | ATX, micro ATX, Mini-ITX |
| Supported power supply form factors | ATX |
| Supported resolutions | 4000 x 2000 1920 x 1200 1920 x 1080 1280 x 720 |
| Supported video modes | 1080p |
| Sustainability certificates | RoHS |
| Touch technology | Multi-touch |
| Touchscreen | No |
| Touchscreen type | Capacitive |
| Type | Display |
| USB connector type | USB Type-C |
| Weight | 245 g |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi standards | 802.11a,802.11b,802.11g,Wi-Fi 4 (802.11n),Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Width | 190 mm |