The Canon TS5151 white all‑in‑one delivers crisp 4800×1200 dpi color prints, flatbed scanning up to 1200×2400 dpi, and duplex copying, while Bluetooth, AirPrint, Google Cloud Print and Wi‑Fi let you print from any mobile device.
| Brand | Canon |
| MPN | PIXMA TS5151 |
| SKU | 2423A81 |
| EAN | 4549292090864 |
| ASIN | B075CHVYNY |
| Model | PIXMA TS5151 |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Bluetooth | Yes |
| Built-in display | Yes |
| Copier resize | 25 - 400% |
| Copying | Color copying |
| Depth | 315 mm |
| Display | LCD |
| Display Diagonal | 6.35 cm (2.5") |
| Duplex printing | Yes |
| Envelopes sizes | Com-10,DL |
| Faxing | No |
| Height | 147 mm |
| Input colour depth | 16 bit |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.10 Yosemite,Mac OS X 10.11 El Capitan,Mac OS X 10.12 Sierra |
| Manual | Yes |
| Market positioning | Home & Office |
| Maximum ISO A-series paper size | A4 |
| Maximum number of copies | 99 copies |
| Maximum print size | 216 x 297 mm |
| Maximum resolution | 4800 x 1200 DPI |
| Mobile Printing Technologies | Apple AirPrint,Google Cloud Print,Mopria Print Service |
| Non-ISO print media sizes | Legal |
| Optical scanning resolution | 1200 x 2400 DPI |
| Paper input type | Cassette,Paper tray |
| Photo paper sizes | 10x15 cm |
| Power consumption (off) | 0.2 W |
| Power consumption (StandBy) | 0.7 W |
| Power cord included | Yes |
| Print technology | Inkjet |
| Printing | Color printing |
| Scan technology | CIS |
| Scanner type | Flatbed |
| Scanning | Color scanning |
| Software CD | Yes |
| Total input capacity | 100 sheets |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| USB port | Yes |
| Weight | 6.2 kg |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi standards | 802.11b,802.11g,Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Width | 425 mm |
| Windows operating systems supported | Windows 10,Windows 7,Windows 8.1 |