| Brand | Casio |
| EAN | 4549526801150 |
| ASIN | B07Q56ZVXC |
| MPN | XJ-S400U-UJ |
| SKU | XJ-S400U-UJ |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Analog signal format system | NTSC,PAL 60,PAL M,PAL N,SECAM |
| Built-in display | No |
| Cable lock slot | Yes |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Cables included | AC |
| Composite video in | 1 |
| Depth | 337 mm |
| Focus | Manual |
| Handheld remote control | Yes |
| HDMI connector type | Full-size |
| HDMI ports quantity | 2 |
| Height | 124 mm |
| Horizontal scan range | 15 - 91 kHz |
| Light source type | Laser/LED hybrid |
| Market positioning | Presentation |
| Native aspect ratio | 16:10 |
| Noise level | 33 dB |
| Number of colours | 1.073 billion colors |
| Password Protection | Yes |
| PC Audio in | Yes |
| PC Audio out | Yes |
| Power consumption (StandBy) | 0.17 W |
| Product Type | Desktop projector |
| Projection distance | 0.77 - 4.7 m |
| Projection technology | DLP |
| Projector brightness | 4000 ANSI lumens |
| Projector native resolution | WUXGA (1920x1200) |
| RMS rated power | 16 W |
| Screen size compatibility | 762 - 7620 mm (30 - 300") |
| Serial interface type | RS-232C |
| Service life of light source | 20000 h |
| Supported video modes | 480i,576i,576p,720i,720p,1080i,1080p |
| Vertical scan range | 50 - 85 Hz |
| Weight | 5.9 kg |
| Width | 357 mm |
| Zoom capability | Yes |
| Zoom ratio | 1.7:1 |