| Brand | Cherry |
| EAN | 4025112062582 |
| MPN | G84-4100LCMFR-2 |
| ASIN | B00167T7XW |
| Model | G84-4100LCMFR-2 |
| SKU | G84-4100LCMFR-2 |
| Backlight | No |
| Cable length | 1.75 m |
| Certification | c-tick, UL, VCCI, CE, FCC, VDE, BSMI |
| Colours | black |
| Connectivity technology | Wired |
| Device interface | USB |
| Ergonomic Design | No |
| Fingerprint reader | No |
| Illuminated | No |
| Interface | PS/2 |
| Internal | No |
| Keyboard form factor | Mini |
| Keyboard keys operating life | 20 million characters |
| Keyboard language | French |
| Keyboard layout | AZERTY |
| Keyboard number of keys | 86 |
| Keyboard style | Straight |
| Keyboard weight | 400 g |
| Layout | French (AZERTY) |
| LED indicators | Yes |
| Mechanical keyboard | Cherry ML |
| Mouse included | No |
| Multimedia Keys | No |
| Number of cartons per pallet | 8 |
| Numeric keypad | No |
| Package depth | 190 mm |
| Package Height | 30 mm |
| Package width | 315 mm |
| Palm rest | No |
| Pointing device | No |
| Power consumption | 16 mA |
| Programmable Keys | No |
| Purpose | Universal |
| Set with mouse | No |
| Slim keycaps | Yes |
| Surface coloration | monotone |
| USB Hub | No |
| User guide | Yes |
| Windows keys | Yes |
| Wireless | No |
| Wrist rest | No |