| Brand | Computer Gear |
| Model | 27-0112B |
| MPN | 27-0112B |
| EAN | 5035624023185 |
| ASIN | B00M56P3EK |
| AF actuator | STM |
| Applicability | Universal |
| Auto focus | Yes |
| AWG wire size | 14 |
| Bearing Type | Fluid Dynamic Bearing (FDB) |
| Black toner page yield | 18000 pages |
| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| Built-in processor | Yes |
| Cable colour | Black |
| Cable length | 2 m |
| Cable shielding | S/FTP (S-STP) |
| Cable standard | Cat7 |
| Cable type | SJT |
| Camera brands compatibility | Canon |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| CAS Latency | 11 |
| Certification | REACH |
| Closest focusing distance | 0.13 m |
| Colours | Yes |
| Component for | SLR |
| Conductor material | Copper |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 | BS 1363 |
| Connector 2 gender | Female |
| Connector contacts plating | Gold |
| Connector gender | Male/Female |
| Connector shielding | Yes |
| Converter Type | Passive video converter |
| Data transfer rate | 10000 Mbit/s |
| Depth | 27.1 mm |
| Diameter | 6.92 cm |
| DisplayPort version | 1.2 |
| ECC | No |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Ethernet LAN ports | 1 |
| Fan diameter | 9.2 cm |
| Filter size | 4.9 cm |
| Fins material | Aluminium |
| Fixed focal length | 3.5 cm |
| Focus adjustment | Auto |
| Frequency | 600 MHz |
| Heat pipes diameter | 6 mm |
| Height | 134.2 mm |
| HP segment | Business |
| Image stabilizer | Yes |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Input connection type | RS-232 PWR |
| Input current | 15 A |
| Input voltage | 250 V |
| Internal memory | 8 GB |
| Internal memory type | DDR3 |
| Jacket material | Low smoke zero halogen (LSZH) |
| LED indicators | Power |
| Length | 5.58 cm |
| Lens structure | 10/6 |
| Lens type | Macro lens |
| Master outer case height | 48 cm |
| Master outer case length | 2.54 cm |
| Master outer case width | 33 cm |
| Maximum aperture number | 2.8 |
| Maximum resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Maximum rotational speed | 2000 RPM |
| Memory clock speed | 1600 MHz |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory layout | 1 x 8 GB |
| Minimum aperture number | 32 |
| Module configuration | 8192M x 72 |
| Mounting kit | Yes |
| Networking standards | IEEE 802.3af |
| Noise Level | 0.3 sone |
| Number of fan blades | 5 |
| OEM code | CF287X |
| Operating relative humidity | 20 - 80% |
| Output connections | PowerScan8000/ PowerScan7100IBM PC/ PC ClonesNCR 7452 |
| Package type | Box |
| Plug and play | Yes |
| Power over Ethernet PoE | Yes |
| Print technology | Laser printing |
| Programming power voltage (VPP) | 2.5 V |
| Pulse-width modulation (PWM) support | Yes |
| Quantity per master outer case | 10 pc(s) |
| Rated current | 0.09 A |
| Refresh row cycle time | 350 ns |
| Reset button | Yes |
| RoHS compliance | Yes |
| Rotational speed | 300 RPM |
| Row cycle time | 46.32 ns |
| Snagless cable boot | Yes |
| Storage relative humidity | 10 - 90% |
| Suitable for | Processor |
| Supported audio channels | 7.1 |
| Supported processor sockets | Socket AM4 |
| Supported video modes | 1080p |
| Sustainability certificates | RoHS |
| Thermal design power | 150 W |
| Type | Mains Extension Leads |
| Weight | 180 g |
| Width | 131.2 mm |