| Brand | Connekt Gear |
| Model | 28-0150P |
| MPN | 28-0150P |
| SKU | 28-0150P |
| EAN | 5035624020399 |
| ASIN | B004WKT8CA |
| 3D | No |
| AC adapter frequency | 50 - 60 Hz |
| AC adapter included | Yes |
| AC adapter input voltage | 100 - 240 V |
| AC adapter output current | 1.75 A |
| AC adapter output voltage | 19 V |
| AC adapter power | 33 W |
| Accelerometer | Yes |
| Antenna type | 1x1 |
| Anti-glare screen | Yes |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Audio chip | Realtek ALC3254 |
| Audio system | SonicMaster |
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| AWG wire size | 24 |
| Battery capacity | 56 Wh |
| Battery cells | 3 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery voltage | 7.6 V |
| Battery weight | 257 g |
| Black ink page yield | 315 pages |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 4.1 |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Built-in hdd | No |
| Built-in microphone | Yes |
| Built-in speakers | No |
| Built-in subwoofer | No |
| Builtin speakers | 2 |
| Cable colour | Purple |
| Cable Diameter | 4.2 mm |
| Cable jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Cable length | 15 m |
| Cable Lock Slot | Yes |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Cable shielding | U/UTP (UTP) |
| Cable standard | Cat5e |
| Cables included | AC,USB |
| Card reader integrated | No |
| CardBus PCMCIA slot type | No |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Certification | REACH |
| Charging connector | Yes |
| Charging function | Yes |
| Charging port type | USB Type-C |
| Colour | Black |
| Colour gamut | 45% |
| Colour ink cartridges quantity | 1 |
| Colour ink volume | 2.93 ml |
| Colour name | Iron Grey |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Compatible power plug types | EU,UK |
| Conductor type | Stranded |
| Configurable TDP-down | 10 W |
| Configurable TDP-down frequency | 800 MHz |
| Configurable TDP-up | 25 W |
| Configurable TDP-up frequency | 2.3 GHz |
| Conflict free processor | Yes |
| Connectivity technology | Docking |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector contacts plating | Gold |
| Connector gender | Male/Male |
| Connector location | Bottom left |
| Connector shielding | No |
| Connector Type | 40-pin, BLHS |
| Contrast ratio | 1000:1 |
| Copper ethernet cabling technology | 10BASE-T,100BASE-TX,1000BASE-T |
| Country of origin | China |
| Data transfer rate | 100 Mbit/s |
| DC-in jack | Yes |
| Depth | 162.5 mm |
| Discrete GPU manufacturer | NVIDIA |
| Discrete graphics adapter | No |
| Discrete graphics adapter model | Not available |
| Display diagonal | 39.6 cm |
| Display resolution | 1366 x 768 pixels |
| Display surface | Gloss |
| Display type | LED |
| Dual-screen | No |
| ECC | No |
| ECC supported by processor | No |
| Electronic compass | No |
| Embedded options available | Yes |
| Energy Star certified | Yes |
| Enhanced intel speedstep technology | Yes |
| EPEAT Compliance | Silver |
| Ethernet interface type | Fast Ethernet |
| Ethernet LAN | Yes |
| Execute disable bit | Yes |
| Execution units | 12 |
| ExpressCard slot | No |
| Fingerprint reader | Yes |
| Flash memory | 64 GB |
| Form factor | Clamshell |
| Front camera | Yes |
| Front camera HD type | HD |
| Full duplex | Yes |
| Full-size keyboard | Yes |
| Glossy display | Yes |
| Graphics adapter Open GL support | Yes |
| Gyroscope | Yes |
| Halogen-free | No |
| HD type | 4K Ultra HD |
| HDMI Ethernet channel | Yes |
| HDMI version | 2.0 |
| Headphone connectivity | 3.5 mm |
| Height | 55.6 mm |
| Height front | 1.58 cm |
| Height rear | 1.76 cm |
| Host interface | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A |
| Housing material | Aluminum, Glass |
| HP front camera | HP Webcam |
| HP segment | Business |
| HP Smart AC Adapter | Yes |
| HP speaker type | HP Dual Speakers |
| Idle states | Yes |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Intel 64 | Yes |
| Intel clear video technology | Yes |
| Intel enhanced halt state | Yes |
| Intel flex memory access | Yes |
| Intel Software Guard Extensions | Yes |
| Intel Stable Image Platform Program | Yes |
| Intel trusted execution technology | Yes |
| Intel TSX-NI | No |
| Intel Virtualization Technology | Yes |
| Intel Virtualization Technology for Directed I/O | Yes |
| Intel VT-x with Extended Page Tables | Yes |
| Island-style keyboard | Yes |
| Keyboard backlit | Yes |
| LED backlight | Yes |
| LED indicators | Power, Status |
| Line-in | No |
| Line-out | No |
| Manual | Yes |
| Master outer case length | 26 cm |
| Master outer case weight | 6.9 kg |
| Maximum digital resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Maximum input power | 2300 W |
| Maximum on-board graphics adapter memory | 8 GB |
| Maximum PCI Express lanes | 6 |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Memory clock speed | 2666 MHz |
| Memory form factor | On-board |
| Memory layout | 1 x 16 GB |
| MIC port | Yes |
| Microphone in | No |
| Mobile network connection | No |
| Molded cable boot | Yes |
| Near field communication | No |
| Networking standards | IEEE 802.3,IEEE 802.3ab,IEEE 802.3u |
| Non-operating altitude | 0 - 10668 m |
| Non-operating shock | 160 G |
| Non-operating vibration | 1.3 G |
| Number of cartons per pallet | 63 |
| Number of cartons per pallet layer | 7 |
| Number of layers per pallet | 9 |
| Numeric keypad | No |
| OEM code | 3YL78AE |
| On-board graphics adapter | Yes |
| On-board graphics adapter 4K support | Yes |
| On-board graphics adapter base frequency | 200 MHz |
| On-board graphics adapter DirectX version | 12.0 |
| On-board graphics adapter dynamic frequency | 650 MHz |
| On-board graphics adapter ID | 0x3185 |
| On/off switch | Yes |
| Operating altitude | 0 - 3048 m |
| Operating relative humidity | 20 - 95% |
| Operating shock | 140 G |
| Operating system language | German, Dutch, English, French, Italian |
| Operating vibration | 0.66 G |
| Optical drive type | No |
| Output current | 2.37 A |
| Package type | Bag |
| Pallet height | 116.1 cm |
| Pallet length | 80 cm |
| Panel type | IPS |
| Password protection | Yes |
| Password protection type | HDD,Power on,Supervisor |
| PCI Express configurations | 1x2,1x2+2x1,1x4,2x1,4x1 |
| Pixel density | 166 ppi |
| Pixel pitch | 0.153 x 0.153 mm |
| Placement supported | Indoor |
| Plug and play | Yes |
| Pointing device | Touchpad |
| Power consumption | 170 W |
| Power source type | DC |
| Power supply | 90 W |
| PowerShare | Yes |
| Printing colours | Magenta |
| Processor ARK ID | 128988 |
| Processor boost frequency | 2.60 GHz |
| Processor cache type | Smart Cache |
| Processor codename | Gemini Lake |
| Processor frequency | 1.10 GHz |
| Processor lithography | 14 nm |
| Processor model | N4000 |
| Processor package size | 25 x 24 mm |
| Processor socket | BGA 1090 |
| Quantity per pallet | 3780 pc(s) |
| Quick start guide | Yes |
| Rear camera | Yes |
| RGB colour space | NTSC |
| RoHS compliance | Yes |
| S/PDIF out port | No |
| Scenario Design Power SDP | 4.8 W |
| Server operating systems supported | Windows Server 2008 R2,Windows Server 2012,Windows Server 2012 x64 |
| Smart card reader | Yes |
| SmartCard slot | No |
| Snagless cable boot | Yes |
| Speakers manufacturer | Harman Kardon |
| Spill-resistant keyboard | Yes |
| SSD Capacity | 512 GB |
| SSD interface | NVMe,PCI Express |
| Storage media | eMMC |
| Storage relative humidity | 10 - 95% |
| Supported instruction sets | SSE4.1,SSE4.2,AVX 2.0 |
| Sustainability certificates | TCO,ENERGY STAR |
| Thermal monitoring technologies | Yes |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Touchscreen | No |
| Touchscreen type | Capacitive |
| Trial software | Microsoft Office 30 Day |
| Trusted platform module | Yes |
| TVI port | No |
| Type | Display |
| UART | Yes |
| UASP support | Yes |
| USB connector type | USB Type-A |
| USB Power Delivery | Yes |
| USB Power Delivery up to | 85 W |
| USB Sleep-and-Charge | Yes |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Yes |
| VESA Mounting | No |
| Virtual Reality VR ready | Yes |
| Wake-on-LAN ready | Yes |
| Weight | 550 g |
| Weight tablet mode | 597 g |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi standards | 802.11a,Wi-Fi 5 (802.11ac),802.11b,802.11g,Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Width | 345 mm |
| Windows keys | Yes |
| Windows operating systems supported | Windows 10,Windows 7 |
| Wireless technology | Bluetooth / Wi-Fi |
| WLAN controller manufacturer | Realtek |
| WLAN controller model | Intel Wi-Fi 6 AX201 |
| Works with Amazon Alexa | Yes |