| Brand | Dell |
| Model | 210-ADZC |
| MPN | 210-ADZC |
| EAN | 5054629722602 |
| ASIN | B00XTB4YMM |
| 3D | No |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Audio output | Yes |
| Built-in camera | No |
| Cable lock slot | Yes |
| Cables included | AC,DisplayPort,USB |
| Certification | RoHS, TCO |
| Depth | 46.9 mm |
| Display | LED |
| Display Diagonal | 60.5 cm (23.8") |
| Display number of colours | 1.073 billion colors |
| Display resolution | 3840 x 2160 pixels |
| DisplayPorts quantity | 2 |
| DVI port | No |
| Energy Star certified | Yes |
| EPEAT Compliance | Gold |
| HD type | 4K Ultra HD |
| HDMI ports quantity | 1 |
| Height | 336.1 mm |
| Height adjustment | Yes |
| Input current | 1.8 A |
| Manual | Yes |
| Market positioning | Business |
| Non-operating altitude | 0 - 12192 m |
| On/off switch | Yes |
| Operating altitude | 0 - 5000 m |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Panel type | IPS |
| Pivot | Yes |
| Pixel pitch | 0.13725 x 0.13725 mm |
| Power consumption (off) | 0.5 W |
| Quick start guide | Yes |
| Response time | 8 ms |
| Supported video modes | 2160p |
| Swivelling | Yes |
| Thin Client installed | No |
| Tilt adjustment | Yes |
| Tv tuner integrated | No |
| USB Hub Version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| VESA mounting | Yes |
| Weight | 3.34 kg |
| Width | 566.6 mm |