| Brand | Dell |
| EAN | 5397063743247 |
| Model | 5PG7P |
| MPN | 5PG7P |
| SKU | 5PG7P |
| ASIN | B017WSMCHG |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AWG wire size | 24 |
| Basic software version | Visual Studio 2005 Team Foundation Server |
| Black ink cartridges quantity | 1 |
| Black ink page yield | 3000 pages |
| Black ink volume | 35.7 ml |
| Black toner page yield | 12000 pages |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 4.1 |
| Brand compatibility | Dell |
| Cable colour | Green |
| Cable length | 10 m |
| Cable shielding | U/UTP (UTP) |
| Cable standard | Cat6 |
| Card reader integrated | Yes |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Certification | CE |
| Clip | Yes |
| Colour | Black |
| Colour ink volume | 200 ml |
| Colour toner page yield | 2500 pages |
| Colours | Yes |
| Compatibility | S2825/H825/H625 |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Compatible operating systems | Windows Server 2003 Service Pack 1 (SP1),Standard/Enterprise |
| Conductor material | Copper-clad aluminium (CCA) |
| Conductor type | Stranded |
| Connector 1 | RJ-45 |
| Connector contacts plating | Gold |
| Connector gender | Male/Male |
| Connector shielding | No |
| Country of origin | China |
| Data transfer rate | 1000 Mbit/s |
| Depth | 109 mm |
| Doesn't contain | Halogen |
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN | Yes |
| Format | A4 |
| Frequency | 250 MHz |
| Height | 49 mm |
| Housing material | Plastic |
| Housing shape | Round |
| HP segment | Business, Enterprise |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Internal memory | 2 GB |
| Internal memory type | DDR3L-SDRAM |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Language version | English |
| Length | 33.6 cm |
| Master outer case length | 26 cm |
| Master outer case weight | 5.4 kg |
| Master outer case width | 35 cm |
| Material | Polystyrene |
| Minimum processor | 2.2 GHz Pentium IV, Athlon |
| Minimum ram | 1024 MB |
| Minimum storage drive space | 8000 MB |
| Molded cable boot | Yes |
| Multipack | No |
| Number of cartons per pallet | 280 |
| Number of cartons per pallet layer | 28 |
| OEM code | C13T653500 |
| Operating relative humidity | 10 - 80% |
| Operating system installed | Android 7.1 |
| Package type | Box |
| Pallet height | 60 cm |
| Pallet length | 120 cm |
| Pallet width | 80 cm |
| Platform | PC |
| Plug and play | Yes |
| Power consumption | 4.2 W |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Magenta |
| Processor cores | 8 |
| Processor model | APQ8053 |
| Quantity per pallet | 864 pc(s) |
| Recommended gender | Any gender |
| Snagless cable boot | Yes |
| Storage media | SSD |
| Sustainability certificates | RoHS |
| Total storage capacity | 16 GB |
| Type | Original |
| Weight | 380 g |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 5 (802.11ac),802.11b,802.11g,Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Width | 267 mm |