| Brand | Dell |
| EAN | 5704174823001 |
| ASIN | B09YHPZGFM |
| AC input voltage | 100 |
| Anti-glare screen | Yes |
| Backlight type | LED |
| Bezel width bottom | 5.09 cm |
| Cables included | AC, DisplayPort, USB Type-A to USB Type-B, USB Type-C to USB Type-C |
| Colour | Black, Silver |
| Depth without stand | 5.12 cm |
| Display brightness typical | 250 cd/m² |
| Display diagonal | 60.47 cm |
| Display number of colours | 16.78 million colours |
| Display resolution | 1920x1080 |
| Display technology | LCD |
| DisplayPort cable length | 1.8 m |
| DisplayPort version | 1 |
| Doesn't contain | PVC/BFR |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 14 kWh |
| Energy efficiency class (SDR) | D |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Feet colour | Silver |
| Front bezel colour | Black |
| Harmonized System HS code | 85285210 |
| Headphone connectivity | 3.5 mm |
| Heavy metals free | Hg (mercury) |
| Horizontal scan range | 30 |
| Market positioning | Home |
| Maximum power consumption | 195 W |
| Megapixel | 5 MP |
| Native aspect ratio | 9:16 |
| Non-operating altitude | 5000 |
| Operating relative humidity | 10 - 80 % |
| Panel mounting interface | 100x100 |
| Panel type | IPS |
| Pivot angle | 90 |
| Power consumption | 14.2 W |
| Response time (fast) | 6 ms |
| RMS rated power | 10 W |
| Screen shape | Flat |
| sRGB coverage typical | 99 % |
| Storage relative humidity | 5 - 90 % |
| Storage temperature | -20 - 60 °C |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR, RoHS |
| Swivel angle range | -45 - 45° |
| Tilt angle range | -5 - 21° |
| USB Hub Version | 3.2 Gen |
| USB Type-A | 3 |
| USB upstream port type | USB Type-C |
| Vertical scan range | 56 - 76 Hz |
| Viewable size horizontal | 52.7 cm |
| Viewable size vertical | 29.6 cm |
| Width without stand | 53.9 cm |