| Brand | Dell |
| EAN | 5397184334782 |
| ASIN | B07YZTY89F |
| MPN | C0WCT |
| SKU | C0WCT |
| AC adapter included | Yes |
| Audio chip | Realtek ALC3204-CG |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Cable lock slot | Yes |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| Card reader integrated | No |
| Chassis type | UFF |
| Configurable TDP-up | 25 W |
| Configurable TDP-up frequency | 1.9 GHz |
| DC-in jack | Yes |
| Depth | 19.7 mm |
| Discrete graphics adapter | No |
| Discrete graphics adapter model | Not available |
| Display included | No |
| DVI port | No |
| Ethernet LAN | Yes |
| Height | 256.2 mm |
| Internal memory | 8 GB |
| Internal memory type | DDR4L-SDRAM |
| Manual | Yes |
| Maximum internal memory | 64 GB |
| Memory clock speed | 2666 MHz |
| Memory slots | 2x SO-DIMM |
| Microphone in | No |
| Mouse included on selected markets only | Yes |
| Non-operating altitude | -15.2 - 10668 m |
| Non-operating shock | 160 G |
| Non-operating vibration | 1.3 G |
| Number of processors installed | 1 |
| On-board graphics adapter | Yes |
| On-board graphics adapter model | Intel® UHD Graphics 620 |
| On/off button | Yes |
| Operating altitude | -15.2 - 3048 m |
| Operating shock | 110 G |
| Operating system installed | Windows 10 Pro |
| Operating system language | Multilingual |
| Operating vibration | 0.66 G |
| Optical drive type | No |
| Package depth | 297 mm |
| Package Height | 213 mm |
| Package width | 494 mm |
| Power cord included | Yes |
| Power supply | 65 W |
| Power supply input frequency | 50 - 60 Hz |
| Power supply input voltage | 100 - 240 V |
| PowerShare | Yes |
| Processor boost frequency | 4.1 GHz |
| Processor cache | 6 MB |
| Processor family | 8th gen Intel® Core™ i5 |
| Processor frequency | 1.6 GHz |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor model | i5-8365U |
| Product Type | Mini PC |
| SSD Capacity | 256 GB |
| SSD interface | PCI Express |
| Stand included | Yes |
| Storage media | SSD |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Total SSDs capacity | 262144 MB |
| Trial software | Microsoft Office |
| Weight | 650 g |
| Width | 96.1 mm |
| WLAN controller model | Intel AX200 |