| Brand | Dell |
| MPN | 1JN6V |
| SKU | 1JN6V |
| EAN | 5397184728680 |
| ASIN | B0B1WHMD17 |
| Audio system | Waves MaxxAudio |
| Bus Type | DMI4 |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Cables included | AC |
| Cabling technology | 1000 Base |
| Chassis type | SFF |
| Colour | Black |
| Discrete GPU manufacturer | NVIDIA |
| Discrete graphics memory type | GDDR6 |
| DisplayPort version | 1.4 |
| Displayports quantity | 3 |
| Ethernet LAN ports | 1 |
| Harmonized System HS code | 84715000 |
| Input device model | KB216,MS116 |
| Internal memory | 16384 MB |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Market positioning | Business |
| Maximum internal memory | 65536 MB |
| Memory layout | 2 x 8 GB |
| Motherboard chipset | Intel W680 |
| Non-operating altitude | 0 - 10668 m |
| NVMe | Yes |
| Operating altitude | 0 - 3048 m |
| Operating relative humidity | 20 - 80 % |
| Operating system installed | 10 Pro |
| Operating system language | German, Dutch, English, French, Italian |
| Placement supported | Vertical |
| Power supply input voltage | 90 |
| Processor boost frequency | 4.9 GHz |
| Processor cache | 25 MB |
| Processor threads | 20 |
| SSD Capacity | 524288 MB |
| SSD form factor | M.2 |
| SSD interface | NVMe, PCI Express |
| Storage media | SSD |
| Storage relative humidity | 5 - 95 % |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR |
| Trial software | No Microsoft Office License Included 30 day Trial Offer Only |