| Brand | Dell |
| EAN | 5397184297223 |
| ASIN | B082DGXVZC |
| MPN | K145W |
| SKU | K145W |
| AC adapter frequency | 50 - 60 Hz |
| AC adapter included | Yes |
| AC adapter input voltage | 100 - 240 V |
| AC adapter output current | 9.23 A |
| AC adapter output voltage | 19.5 V |
| AC adapter power | 180 W |
| Antenna type | 2x2 |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Audio chip | Realtek ALC3281 |
| Battery recharge time | 4 h |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery voltage | 11.4 V |
| Battery weight | 445 g |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Built-in microphone | Yes |
| Cable lock slot | Yes |
| Cable lock slot type | Noble |
| Card reader integrated | Yes |
| Charging port type | DC-in jack |
| Compatible memory cards | SD |
| CUDA | Yes |
| CUDA Cores | 768 |
| Depth | 251.3 mm |
| Discrete graphics adapter | Yes |
| Discrete graphics adapter model | NVIDIA Quadro T1000 |
| Discrete graphics memory type | GDDR5 |
| Display Diagonal | 39.6 cm (15.6") |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Dual-screen | No |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Form Factor | Clamshell |
| Front camera | Yes |
| Front camera HD type | HD |
| Front camera resolution | 1280 x 720 pixels |
| Front camera signal format | 720p |
| HD type | Full HD |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.0 |
| Internal memory | 16 GB |
| Keyboard backlit | Yes |
| LED backlight | Yes |
| Manual | Yes |
| Maximum internal memory | 128 GB |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Memory clock speed | 2666 MHz |
| Memory form factor | SO-DIMM |
| MIMO | Yes |
| Mimo type | Multi User MIMO |
| Non-operating altitude | -15.2 - 10668 m |
| Non-operating shock | 40 G |
| Non-operating vibration | 1.37 G |
| Number of built-in speakers | 2 |
| Numeric keypad | Yes |
| On-board graphics adapter | Yes |
| On-board graphics adapter model | Intel® UHD Graphics 630 |
| Operating altitude | -15.2 - 3048 m |
| Operating shock | 105 G |
| Operating system architecture | 64-bit |
| Operating system installed | Windows 10 Pro |
| Operating system language | Multilingual |
| Operating vibration | 0.26 G |
| Optical drive type | No |
| Panel type | IPS |
| Password Protection | Yes |
| Pixel density | 141 ppi |
| Pixel pitch | 0.179 x 0.179 mm |
| Pointing device | DualPoint |
| Power cord included | Yes |
| Processor boost frequency | 4.8 GHz |
| Processor cache type | Smart Cache |
| Processor cores | 8 |
| Processor family | 9th gen Intel® Core™ i9 |
| Processor frequency | 2.3 GHz |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor model | i9-9880H |
| Product Type | Mobile workstation |
| SmartCard slot | Yes |
| SSD Capacity | 512 GB |
| SSD interface | PCI Express |
| Storage media | SSD |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Touchscreen | No |
| Trial software | Microsoft Office |
| Video capturing speed | 30 fps |
| Weight | 2.52 kg |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 5 (802.11ac),Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Width | 377.6 mm |
| Windows keys | Yes |
| WLAN controller model | Intel AX200 |