| Brand | Dell |
| MPN | 2V448 |
| SKU | 2V448 |
| EAN | 5397184663615 |
| ASIN | B09YHZXZJV |
| AC adapter frequency | 50 |
| AC adapter input voltage | 100 |
| Anti-glare screen | Yes |
| Audio chip | Realtek ALC3204 |
| Battery capacity | 41 Wh |
| Battery cells | 3 |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery voltage | 11.25 V |
| Bluetooth version | 5 |
| Builtin speakers | 2 |
| Cables included | AC |
| Charging port type | DC-in jack |
| Colour | Black |
| Colour gamut | 45% |
| Compatible memory cards | SD, SDHC, SDXC |
| Contrast ratio | 400:1 |
| Display brightness | 220 cd/m² |
| Display diagonal | 15.6" |
| Display resolution | 1920x1080 |
| Ethernet LAN ports | 1 |
| Form factor | Clamshell |
| Front camera HD type | HD |
| Front camera resolution | 1280x720 |
| Internal memory | 8192 MB |
| Internal memory type | DDR4-SDRAM |
| Maximum internal memory | 16384 MB |
| Memory form factor | SO-DIMM |
| Memory layout | 1 x 8 GB |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Non-operating altitude | -15.2 - 10668 m |
| Operating altitude | -15.2 - 3048 m |
| Operating relative humidity | 10 - 90 % |
| Operating system architecture | 64-bit |
| Operating system installed | 10 Pro |
| Operating system language | Multilingual |
| Operating temperature | 0 - 35 °C |
| Panel type | WVA |
| Pointing device | Touchpad |
| Processor boost frequency | 3.5 GHz |
| Processor model | 3450U |
| Removable battery | No |
| RGB colour space | NTSC |
| SSD Capacity | 262144 MB |
| SSD interface | NVMe, PCI Express |
| Storage media | SSD |
| Storage relative humidity | 0 - 95 % |
| Storage temperature | -40 - 65 °C |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| WLAN controller manufacturer | Realtek |