| Brand | Duracell |
| EAN | 5000394203983 |
| Model | 5000394203983 |
| MPN | DURMN9100B2 |
| SKU | 5000394203983 |
| ASIN | B07KM6KR8X |
| Battery size | LR1 |
| Battery technology | Alkaline |
| Battery type | Single-use battery |
| Battery voltage | 1.5 V |
| Colour | Black |
| Depth | 1.2 cm |
| EC Commodity Code | 85061018 |
| Height | 3 cm |
| Industry Standard Product Classification | 51246 |
| Number of batteries included | 2 pc(s) |
| Package type | Blister |
| Recyclable | Yes |
| Type | Disposable Batteries |
| Weight | 9 g |