| Brand | HP |
| EAN | 0193905270149 |
| MPN | 6GJ95AT#ABU |
| SKU | 6GJ95AT#ABU |
| ASIN | B084ZN3Z5B |
| 3D | No |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Aspect ratio | 21:9 |
| Audio input | No |
| Built-in camera | No |
| Built-in USB Hub | Yes |
| Cable lock slot | Yes |
| Country of origin | China |
| Depth | 140.8 mm |
| Display area | 86.36 cm |
| Display Diagonal | 86.4 cm (34") |
| Display resolution | 3440 x 1440 pixels |
| Display technology | LED |
| Displayport Version | 1.2 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| DVI port | No |
| Energy efficiency class | B |
| Energy Star certified | Yes |
| HD type | WQHD |
| HDCP | Yes |
| HDMI | Yes |
| HDMI version | 2.0 |
| Headphone out | No |
| Height | 361.9 mm |
| Height adjustment | Yes |
| HP segment | Business |
| Market positioning | Home |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Panel type | VA |
| Pixel pitch | 0.231 x 0.231 mm |
| Power consumption (StandBy) | 0.3 W |
| Response time | 4 ms |
| Screen shape | Curved |
| Tilt adjustment | Yes |
| Tilt angle range | -5 - 20° |
| Tv tuner integrated | No |
| VESA mounting | Yes |
| Weight | 14.3 kg |
| Width | 1057 mm |