Epson EcoTank ET‑2750 offers crisp 5760×1440 dpi color and black‑and‑white output, duplex printing, scanning and copying from a single device. Its 100‑sheet tray, 30‑sheet output, Wi‑Fi Direct, AirPrint and cloud support enable mobile printing, while refillable ink tanks keep long‑term costs low.
| Brand | Epson |
| EAN | 8715946642888 |
| ASIN | B075D23KXX |
| Model | C11CG22402 |
| MPN | C11CG22402 |
| SKU | C11CG22402 |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Bluetooth | No |
| Box content | 1 x Printer1 x Power cable1 x Setup guide1 x Warranty document1 x Diver and utilities CD |
| Built-in display | Yes |
| Card reader integrated | Yes |
| Colour | Zwart |
| Colour display | Ja |
| Compatible memory cards | SD,SDHC,SDXC |
| Copying | Kopiëren in kleur |
| Country of origin | Philippines |
| Depth | 347 mm |
| Direct printing | Yes |
| Display | LCD |
| Display diagonal | 1.5" |
| Display Diagonal | 3.68 cm (1.45") |
| Duplex | Yes |
| Duplex functions | |
| Duplex printing | Yes |
| Energy Star certified | Yes |
| Envelopes sizes | 10, B5, C6, DL |
| Ethernet LAN | No |
| Height | 187 mm |
| ISO A-series sizes | A4,A5,A6 |
| Manual | Yes |
| Market positioning | Thuis & kantoor |
| Maximum ISO A-series paper size | A4 |
| Maximum resolution | 5760 x 1440 DPI |
| Mobile Printing Technologies | Apple AirPrint,Epson Connect,Epson Email Print,Epson Remote Print,Epson iPrint,Google Cloud Print |
| Multi-purpose tray media types | Plain paper |
| Near field communication | No |
| Networkable | Yes |
| Non-ISO print media sizes | Legal (media size) |
| Number of standard paper trays | 1 |
| Optical scanning resolution | 1200 x 2400 DPI |
| Package depth | 445 mm |
| Package Height | 410 mm |
| Package width | 270 mm |
| Pallet height | 2.04 m |
| Pallet length | 120 cm |
| Pallet width | 80 cm |
| Paper input type | Papierlade |
| Paper tray media types | Photo paper,Plain paper |
| Photo paper sizes | 9x13,10x15,13x18,13x20,20x25 |
| Power consumption (off) | 0.3 W |
| Power consumption copying | 12 W |
| Power consumption ready | 4,3 W |
| Power consumption sleep | 0,7 W |
| Print speed ISO/IEC 24734 colour | 5 ppm |
| Print speed ISO/IEC 24734 mono | 10.5 ipm |
| Print technology | Inkjet |
| Printer features | Colour printing,Double-sided printing,Double-sided scanning,Automatic Document Feeder |
| Printing | Afdrukken in kleur |
| Printing colours | Zwart, Cyaan, Magenta, Geel |
| Printing noise level | 37 dB |
| Quantity per pallet | 14 pc(s) |
| Scan technology | CIS |
| Scan to | Cloud |
| Scan type | Flatbed scanner |
| Scanning | Scannen in kleur |
| Security algorithms | 64-bit WEP,128-bit WEP,WPA-AES,WPA-PSK,WPA-TKIP |
| Standard input capacity | 100 vel |
| Standard interfaces | USB, Draadloze LAN |
| Standard output capacity | 30 sheets |
| Warranty card | Yes |
| Weight | 5.5 kg |
| Wi-Fi | Yes |
| Width | 375 mm |
| Windows operating systems supported | Yes |