| Brand | Epson |
| MPN | C11CF75401 |
| SKU | 235M488 |
| EAN | 8715946628974 |
| ASIN | B06ZYTCVRW |
| Model | C11CF75401 |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Automatic Document Feeder | Yes |
| Built-in display | Yes |
| Case colour | Black |
| Certifications | ENERGY STAR |
| Colour display | Yes |
| Control type | Touch |
| Copying | Color copying |
| Depth | 368 mm |
| Direct printing | Yes |
| Display | LCD |
| Display Diagonal | 10.9 cm (4.3") |
| Display type | 10.9cm Touchscreen CGD (Colour Graphics Display) |
| Duplex | Yes |
| Duplex printing | Yes |
| Duplex Scanning | Yes |
| Electrical Power Consumption Standby | 1.2 W |
| Energy Star certified | Yes |
| Envelopes sizes | 10,C6,DL |
| Ethernet LAN | Yes |
| Fax forwarding | Yes |
| Fax Memory | 180 pages |
| Fax transmission speed | 3 sec/page |
| Faxing | Color faxing |
| Form factor | Desktop |
| Height | 330 mm |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Market positioning | Business |
| Maximum duty cycle | 25000 pages per month |
| Maximum input capacity | 500 Sheets |
| Maximum ISO A-series paper size | A4 |
| Maximum print size | 210 x 297 mm |
| Maximum resolution | 4800 x 1200 DPI |
| Mobile Printing Technologies | Apple AirPrint,Epson Connect,Epson Remote Print,Epson iPrint,Google Cloud Print |
| Modem Speed | 33.6 Kbit/s |
| Mono or colour printer | Colour |
| Multi-purpose tray media types | Plain paper |
| Network ready | Yes |
| Non-ISO print media sizes | Executive, Ledger (media size) |
| Optical scanning resolution | 1200 x 2400 DPI |
| Pack quantity | 1 |
| Page description languages | ESC/P-R |
| Paper input type | Paper tray |
| Paper tray media types | Photo paper,Plain paper |
| Paper tray media weight | 64 - 256 g/m² |
| Photo paper sizes | 10x15,13x18 cm |
| Power consumption (off) | 0.2 W |
| Power cord included | Yes |
| Print technology | Inkjet |
| Printing | Color printing |
| Printing colours | Black,Cyan,Magenta,Yellow |
| RF Network Standard | IEEE 802.11b/g/n |
| RJ-45 ports | 1 x RJ-45 |
| Scan technology | CIS |
| Scan to | Cloud |
| Scanner type | CIS (Contact Image Sensor) |
| Scanning | Color scanning |
| Security algorithms | SNMP |
| Standard interfaces | Ethernet,NFC,USB 2.0,Wireless LAN |
| Total output capacity | 80 sheets |
| Touchscreen | Yes |
| USB port | Yes |
| USB Ports | 2 x USB |
| Vow Number | EP62897 |
| Weight | 12.1 kg |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi standards | 802.11b,802.11g,Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Width | 425 mm |
| Windows operating systems supported | Yes |