| Brand | Fujitsu |
| EAN | 4059595867471 |
| ASIN | B07XLT94BN |
| Audio chip | Realtek ALC671 |
| Audio system | High Definition Audio |
| BIOS type | UEFI AMI |
| Cable lock slot | Yes |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| Card reader integrated | No |
| Chassis type | Mini PC |
| DC-in jack | Yes |
| Depth | 190 mm |
| Discrete graphics adapter | No |
| Discrete graphics adapter model | Not available |
| Display included | No |
| DisplayPorts quantity | 2 |
| DVI port | Yes |
| ECC | No |
| ECC supported by processor | Yes |
| Energy Star certified | Yes |
| EPEAT Compliance | Bronze |
| Ethernet LAN | Yes |
| Headphone outputs | 1 |
| Height | 54 mm |
| Internal memory | 4 GB |
| Line-out | Yes |
| Maximum internal memory | 32 GB |
| Maximum internal memory supported by processor | 64 GB |
| Maximum number of PCI Express lanes | 16 |
| Memory channels | Dual-channel |
| Memory clock speed | 2666 MHz |
| Memory clock speeds supported by processor | 2400 MHz |
| Microphone in | Yes |
| Motherboard chipset | Intel® H310 |
| Non-ECC | Yes |
| On-board graphics adapter | Yes |
| On-board graphics adapter 4K support | Yes |
| On-board graphics adapter DirectX version | 12.0 |
| On-board graphics adapter family | Intel® UHD Graphics |
| On-board graphics adapter model | Intel® UHD Graphics 630 |
| On-board graphics adapter OpenGL version | 4.5 |
| Operating system installed | Windows 10 Pro |
| Optical drive type | DVD Super Multi |
| Package depth | 198 mm |
| Package Height | 284 mm |
| Package width | 395 mm |
| Password Protection | Yes |
| Password protection type | BIOS,SSD,Supervisor,User |
| PCI Express slots version | 3.0 |
| Placement supported | Horizontal/Vertical |
| Power supply | 65 W |
| Power supply input frequency | 50 - 60 Hz |
| Power supply input voltage | 100 - 240 V |
| Processor boost frequency | 4.2 GHz |
| Processor cache | 6 MB |
| Processor cache type | Smart Cache |
| Processor family | 9th gen Intel® Core™ i3 |
| Processor frequency | 3.6 GHz |
| Processor lithography | 14 nm |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor model | i3-9100 |
| Processor socket | LGA 1151 (Socket H4) |
| RoHS compliance | Yes |
| SSD Capacity | 256 GB |
| Storage media | SSD |
| Tjunction | 100 °C |
| VESA mounting | Yes |
| Wake-on-LAN ready | Yes |
| Wi-Fi | No |
| Width | 185 mm |