| Brand | Motorola |
| EAN | 0723755122093 |
| ASIN | B07D8BXJT5 |
| Model | PACF0002GB |
| MPN | PACF0002GB |
| SKU | PACF0002GB |
| 2G standards | EDGE,GSM |
| 3G standards | HSPA+,UMTS,WCDMA |
| 4g standard | LTE |
| AC adapter included | Yes |
| Accelerometer | Yes |
| Ambient light sensor | Yes |
| Aspect ratio | 18:9 |
| Auto Focus | Yes |
| Battery capacity | 4000 mAh |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 4.2 |
| Colour name | Flash gray |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Depth | 8.95 mm |
| Display Diagonal | 14.5 cm (5.7") |
| Display resolution | 720 x 1440 pixels |
| Display type | IPS |
| Fingerprint reader | Yes |
| Flash type | LED |
| FM Radio | Yes |
| Form Factor | Bar |
| Front camera flash | Yes |
| Front camera type | Single camera |
| Glonass | Yes |
| Graphics adapter | Adreno 308 |
| Headphone connectivity | 3.5 mm |
| Height | 154.4 mm |
| Internal storage capacity | 16 GB |
| Maximum frame rate | 30 fps |
| Maximum memory card size | 128 GB |
| Mobile network generation | 4G |
| Operating system installed | Android 8.0 |
| Orientation sensor | Yes |
| Platform | Android |
| Position location | Yes |
| Processor family | Qualcomm Snapdragon |
| Processor frequency | 1.4 GHz |
| Processor model | 425 |
| Proximity sensor | Yes |
| Quick charge | Yes |
| RAM Capacity | 2 GB |
| Rear camera flash | Yes |
| Removable Battery | No |
| Resolution at capture speed | 1280x720@30fps,1920x1080@30fps |
| Screen shape | Flat |
| Sim card type | NanoSIM |
| Touchscreen | Yes |
| USB connector type | Micro-USB |
| USB port | Yes |
| Video call | Yes |
| Video recording | Yes |
| Video recording modes | 480p,720p,1080p |
| Video stabilizer | Yes |
| Weight | 174 g |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi standards | 802.11b,802.11g,Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Width | 72.2 mm |
| Wireless charging | No |