| Brand | Fractal Design |
| EAN | 7340172705970 |
| ASIN | B0BH8GQ5YR |
| MPN | FD-W-L1-S2811 |
| SKU | FD-W-L1-S2811 |
| Airflow | 20 ~ 78 CFM |
| Base material | Copper |
| Cable length | 500 mm |
| Case colour | Black |
| Connector | 4-pin PWM |
| Cooler height | mm |
| Current | 0.24 A |
| Depth | 67 mm |
| Fan Bearing Type | Rifle |
| Fan Depth | 140 mm |
| Fan height | 25 mm |
| Fan Speed | 500 ~ 1700 RPM |
| Form factor | AiO CPU Cooler |
| Height | 43 mm |
| LED fan | No LED |
| Lifetime | 90,000 hours |
| Maximum RAM | GB |
| Memory speed | MHz |
| Number of PCI Express Slots | slot(s) |
| Number of SATA Ports | port(s) |
| Voltage | 12 V |
| Warranty | 5 Years |
| WiFi Speed | Mbps |