Enjoy crisp 1680×1050 IPS visuals on a 21.5‑inch matte LED panel with 250 cd/m² brightness and 1000:1 contrast, while two built‑in speakers deliver clear audio; the monitor supports DVI, VGA, DisplayPort, HDMI‑compatible HDCP, and offers height, tilt, and VESA mounting for ergonomic flexibility.
| Brand | Fujitsu |
| EAN | 4057185709170 |
| ASIN | B06XXPH6H7 |
| MPN | S26361-K1603-V160 |
| SKU | S26361-K1603-V160 |
| 3D | No |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Annual energy consumption | 21 kWh |
| Audio input | Yes |
| Backlight type | LED |
| Built-in camera | No |
| Built-in USB Hub | No |
| Cable lock slot | Yes |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Cables included | AC,Audio (3.5mm),DVI,VGA |
| Display brightness typical | 250 cd/m² |
| Display Diagonal | 54.6 cm (21.5") |
| Display diagonal | 21.5" |
| Display number of colours | 16.78 million colours |
| Display resolution | 1680x1050 |
| Display surface | Matt |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| DVI port | Yes |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 12 kWh |
| Energy efficiency class (SDR) | D |
| Energy efficiency scale | A to G |
| EPEAT Compliance | Silver |
| HD type | WSXGA+ |
| HDCP | Yes |
| Height (without stand) | 29.8 cm |
| Horizontal scan range | 30 |
| Maximum power consumption | 20 W |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Number of OSD languages | 19 |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| Operating relative humidity | 10 - 85 % |
| Operating temperature | 5 |
| Panel type | IPS |
| Pixel pitch | 0.248 x 0.248 mm |
| Power consumption | 14.6 W |
| Power consumption (off) | 0.12 W |
| Power consumption powersave | 0.16 W |
| Product colour | Black |
| Quick start guide | Yes |
| RGB colour space | sRGB |
| RMS rated power | 3 W |
| Screen shape | Flat |
| Supported Graphics Resolutions | 640x480 |
| Sustainability certificates | EPEAT Silver, ENERGY STAR |
| Tilt angle range | -5 - 22° |
| Tiltable | Yes |
| Vertical scan range | 56 - 76 Hz |
| VESA mounting | Yes |
| Viewable size horizontal | 47.6 cm |
| Viewable size vertical | 26.8 cm |
| Windows operating systems supported | Windows 10 |