| Brand | Fujitsu |
| EAN | 4059595379615 |
| ASIN | B074Z5V27V |
| Model | VFY:D5562P25AOGB |
| MPN | VFY:D5562P25AOGB |
| AC adapter included | Yes |
| Bus Type | DMI3 |
| Cabling technology | 1000 Base |
| Chassis type | Desktop |
| Colour | Black |
| Conflict free processor | Yes |
| Depth | 338 mm |
| Discrete graphics adapter | No |
| Discrete graphics adapter model | Not available |
| Display included | No |
| Displayports quantity | 1 |
| DVI port | Yes |
| ECC supported by processor | No |
| Embedded options available | No |
| Enhanced intel speedstep technology | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Execute disable bit | Yes |
| Form factor | ITX |
| Graphic type | Integrated |
| Graphics manufacturer | Intel |
| Height | 89 mm |
| Idle states | Yes |
| Intel 64 | Yes |
| Intel clear video technology | Yes |
| Intel enhanced halt state | Yes |
| Intel Software Guard Extensions | Yes |
| Intel Stable Image Platform Program | No |
| Intel trusted execution technology | No |
| Intel TSX-NI | Yes |
| Intel Virtualization Technology | Yes |
| Intel Virtualization Technology for Directed I/O | Yes |
| Intel VT-x with Extended Page Tables | Yes |
| Intel® AES New instructions | Yes |
| Intel® Clear Video HD Technology | Yes |
| Intel® Clear Video Technology for Mobile Internet Devices | Yes |
| Intel® Hyper Threading Technology | No |
| Intel® Identity Protection Technology | Yes |
| Intel® InTru™ 3D Technology | Yes |
| Intel® OS Guard | Yes |
| Intel® Quick Sync Video Technology | Yes |
| Intel® Secure Key | Yes |
| Intel® Turbo Boost Technology | 2.0 |
| Internal memory | 8192 MB |
| Internal memory type | DDR4-SDRAM |
| Line-in | Yes |
| Line-out | Yes |
| Manual | Yes |
| Maximum internal memory | 32768 MB |
| Maximum internal memory supported by processor | 65536 MB |
| Maximum number of PCI Express lanes | 16 |
| Memory channels | Dual-channel |
| Memory channels supported by processor | Dual |
| Memory clock speed | 2400 MHz |
| Memory clock speeds supported by processor | 1333,1600,2133,2400 MHz |
| Memory slots | 2x DIMM |
| Memory types supported by processor | DDR3L-SDRAM,DDR4-SDRAM |
| Memory voltage supported by processor | 1.35 V |
| Microphone in | Yes |
| Motherboard chipset | Intel® H110 |
| Motherboard form factor | Slimline Desktop |
| On-board graphics adapter | Yes |
| On-board graphics adapter base frequency | 350 MHz |
| On-board graphics adapter DirectX version | 12 |
| On-board graphics adapter ID | 5912 |
| On-board graphics adapter model | Intel® HD Graphics 630 |
| Operating relative humidity | 5 - 85 % |
| Operating system | Windows 10 Pro |
| Optical drive | DVDRW (R DL) / DVD-RAM |
| Optical drive type | DVD Super Multi |
| PCI Express configurations | 1 x 16,1 x |
| PCI Express slots version | 3.0 |
| Peripherals | Not included |
| Placement supported | Horizontal |
| Processor ARK ID | 97147 |
| Processor boost frequency | 3.5 GHz |
| Processor cache | 6 MB |
| Processor cache type | Smart Cache |
| Processor codename | Kaby Lake |
| Processor family | 7th gen Intel® Core™ i5 |
| Processor lithography | 14 nm |
| Processor model | i5-7400 |
| Processor package size | 37.5 x 37.5 |
| Processor socket | LGA 1151 (Socket H4) |
| Product Type | PC |
| Solid-state drive capacity | 131072 MB |
| SSD Capacity | 128GB |
| Stepping | B0 |
| Storage media | SSD |
| Supported instruction sets | AVX 2.0,SSE4.1,SSE4.2 |
| System bus rate | 8 GT/s |
| Thermal design power | 65 W |
| Thermal monitoring technologies | Yes |
| Thermal solution specification | PCG 2015C |
| Tjunction | 100 °C |
| TVI port | Yes |
| Wi-Fi | No |
| Width | 332 mm |