| Brand | Fujitsu |
| MPN | VFY:U9380M45LBGB |
| SKU | 077GHT4 |
| EAN | 4059595568224 |
| ASIN | B07C5J5CR4 |
| Model | VFY:U9380M45LBGB |
| 3G | Yes |
| 4G | Yes |
| 4g standard | LTE |
| AC adapter frequency | 50 - 60 Hz |
| AC adapter included | Yes |
| AC adapter input voltage | 100 - 240 V |
| Antenna type | 2x2 |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Audio chip | Realtek ALC255 |
| Battery capacity | 50 Wh |
| Battery cells | 4 |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 4.2 |
| Built-in microphone | Yes |
| Builtin speakers | 2 |
| Bus Type | OPI |
| Cable lock slot | Yes |
| Cable Lock Slot | Yes |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Card reader integrated | Yes |
| Certification | CE, CB, WEEE, Microsoft Operating Systems (HCT / HCL entry / WHQL) |
| Charging port type | DC-in jack |
| Colour | Black |
| Compatible memory cards | SD,SDHC,SDXC |
| Configurable TDP-down frequency | 800 MHz |
| Conflict free processor | Yes |
| Depth | 213.5 mm |
| Discrete graphics adapter | No |
| Discrete graphics adapter model | Not available |
| Display diagonal | 13.3" |
| Display Diagonal | 33.8 cm (13.3") |
| Display resolution | 1920x1080 |
| Display surface | Gloss |
| Docking connector | Yes |
| Dual-screen | No |
| DVI port | No |
| ECC | No |
| ECC supported by processor | No |
| Embedded options available | No |
| Energy Star certified | Yes |
| Enhanced intel speedstep technology | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Ethernet LAN ports | 1 |
| Execute disable bit | Yes |
| Form factor | Clamshell |
| Front camera | Yes |
| Front camera HD type | 1280x720 |
| Full-size keyboard | Yes |
| HD type | Full HD |
| Height | 15.5 mm |
| Housing material | Magnesium |
| Idle states | Yes |
| Intel 64 | Yes |
| Intel clear video technology | Yes |
| Intel enhanced halt state | Yes |
| Intel flex memory access | Yes |
| Intel HD Graphics | Yes |
| Intel Software Guard Extensions | Yes |
| Intel trusted execution technology | No |
| Intel TSX-NI | Yes |
| Intel Virtualization Technology | Yes |
| Intel Virtualization Technology for Directed I/O | Yes |
| Intel VT-x with Extended Page Tables | Yes |
| Internal memory | 8192 MB |
| Keyboard number of keys | 85 |
| LED backlight | Yes |
| Manual | Yes |
| Market positioning | Business |
| Maximum battery life | 11 h |
| Maximum internal memory | 20480 MB |
| Maximum number of PCI Express lanes | 12 |
| Maximum on-board graphics adapter memory | 32768 MB |
| Memory clock speed | 2400 MHz |
| Memory form factor | On-board + SO-DIMM |
| MIC port | Yes |
| Mobile network connection | Yes |
| Numeric keypad | No |
| On-board graphics adapter | Yes |
| On-board graphics adapter 4K support | Yes |
| On-board graphics adapter base frequency | 300 MHz |
| On-board graphics adapter DirectX version | 12.0 |
| On-board graphics adapter dynamic frequency | 1100 MHz |
| On-board graphics adapter family | Intel® UHD Graphics |
| On-board graphics adapter ID | 0x5917 |
| On-board graphics adapter model | Intel® UHD Graphics 620 |
| Operating relative humidity | 20 - 85 % |
| Operating system architecture | 64-bit |
| Operating system installed | Windows 10 Pro |
| Optical drive type | No |
| Panel type | IPS |
| Password protection | Yes |
| Password Protection | Yes |
| Password protection type | BIOS,HDD,Supervisor,User |
| PCI Express configurations | 2 x 1,1 x 4,2 x |
| PCI Express slots version | 3 |
| Pointing device | Touchpad |
| Power cord included | Yes |
| Processor ARK ID | 124967 |
| Processor boost frequency | 3.40 GHz |
| Processor cache | 6 MB |
| Processor cache type | Smart Cache |
| Processor codename | Kaby Lake R |
| Processor frequency | 1.60 GHz |
| Processor lithography | 14 nm |
| Processor model | i5-8250U |
| Processor package size | 42 x 24 mm |
| Processor socket | BGA 1356 |
| Processor threads | 8 |
| Product Type | Notebook |
| Quick start guide | Yes |
| RoHS compliance | Yes |
| SmartCard slot | Yes |
| Spill-resistant keyboard | Yes |
| SSD Capacity | 262144 MB |
| Stepping | Y0 |
| Storage media | SSD |
| Supported instruction sets | AVX 2.0,SSE4.1,SSE4.2 |
| Thermal design power | 15 W |
| Thermal monitoring technologies | Yes |
| Tjunction | 100 °C |
| Top Wi-Fi standard | 5 ( |
| Touch Technology | Multi-touch |
| Touchscreen | Yes |
| TVI port | No |
| USB Sleep-and-Charge | Yes |
| Warranty card | Yes |
| Weight | 920 g |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Width | 303.3 mm |
| Windows keys | Yes |
| WLAN controller model | Intel Dual Band Wireless-AC 8265 |