| Brand | Siemens |
| EAN | 4250366826639 |
| ASIN | B00832O95Y |
| Model | Twin |
| MPN | Twin |
| 3D | No |
| 64-bit computing | Yes |
| AC input frequency | 50 Hz |
| AC input voltage | 230 V |
| Alarm clock | Yes |
| Answering machine | No |
| Backlight buttons | No |
| Backlight colour | Amber |
| Backlight display | Yes |
| Base dimensions | 80 x 61 x 89 mm |
| Base station | Yes |
| Base weight | 68 g |
| Battery capacity | 600 mAh |
| Battery capacity indicator | Yes |
| Battery charge indicator | Yes |
| Battery technology | Nickel-Metal Hydride (NiMH) |
| Battery type | AAA |
| BCP bubble graphic colour | Yellow |
| Brand compatibility | Acer |
| Built-in display | Yes |
| Buttons quantity | 19 |
| Cable Diameter | 8 mm |
| Cable length | 5 m |
| Cables included | LAN (RJ-45) |
| Call timer | Yes |
| Call waiting | Yes |
| Caller ID | Yes |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Case or master carton dimensions (W x D x H) | 21.77 x 8.86 x 4.57 mm |
| Case or master carton quantity | 60 pc(s) |
| Case or master carton weight | 3.22 kg |
| Colour | Black |
| Colour ink cartridges quantity | 1 |
| Colour ink page yield | 750 pages |
| Colours | Yes |
| Compatible ink types, supplies | Dye-based |
| Conference call | Yes |
| Connector 1 | VGA (D-Sub) |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector contacts plating | Nickel |
| Connector location | Bottom left |
| Connector Type | 40-pin, BLHS |
| Country of origin | China |
| DC-in jack | Yes |
| Depth | 360 mm |
| Developer | Ubisoft |
| Display | LCD |
| Display diagonal | 3.56 cm (1.4") |
| Display number of colours | Monochrome |
| Display number of lines | 3 lines |
| Display resolution | 70 x 8 pixels |
| Display size (HxV) | 15 x 33 mm |
| Display type | LED |
| ECO mode | Yes |
| Empty weight | 17 g |
| ESRB Rating | M (Mature) |
| Game edition | Remastered |
| Game genre | Action,Adventure |
| Gap compatible | Yes |
| Glossy display | No |
| HD type | WXGA |
| HP segment | Small medium business |
| Ink drop | 5 pl HDW, 1.3 pl LDW |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Intercom | Yes |
| Keypad lock | Yes |
| Language version | English |
| LED indicators | Yes |
| Mac Compatibility | No |
| Mac operating systems supported | No |
| Manual | Yes |
| Maximum outdoor range | 300 m |
| Minimum display resolution requirement | 1024 x 768 pixels |
| Minimum processor | Dual-Core |
| Minimum processor speed | 1600 MHz |
| Minimum ram | 2048 MB |
| Minimum storage drive space | 262.09 MB |
| Minimum system requirements | DirectX 10 |
| Mounting type | Desk |
| Multiplayer mode | Yes |
| Navigation key | Yes |
| Number of batteries supported | 2 |
| Number of cartons per pallet | 56 |
| Operating relative humidity | 20 - 75% |
| Package weight imperial | 0.0499 kg (0.11 lbs) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 1199.9 x 800.1 x 1071.9 mm (47.2 x 31.5 x 42.2") |
| Pallet size | 1200 x 800 x 942 mm |
| Pegi rating | 18 |
| Personalization | Menu |
| Platform | Xbox One |
| Plug and play | Yes |
| Print cartridge volume (metric) | 6 ml |
| Print head nozzles | 336 HDW, 336 LDW |
| Print head swath | 1.43 cm (0.562") |
| Print technology | Inkjet printing |
| Printing material shelf life | 1.5 year(s) |
| Quantity per pallet | 3360 pc(s) |
| Quick start guide | Yes |
| Recommended ram | 4096 MB |
| Recording time | 27 min |
| Retail only | No |
| Short Message Service SMS | Yes |
| Size (imperial) | 10.7 cm (4.21") |
| Speakerphone | Yes |
| Standby time | 200 h |
| Storage relative humidity | 5 - 80% |
| Supported Graphics Resolutions | 1600 x 1200 (UXGA) |
| Theme | PlayerUnknown's Battlegrounds |
| Touchscreen | No |
| Type | DECT telephone |
| UNSPSC-code | 44103105 |
| Volume control | Digital |
| Weight | 6.93 kg |
| Weight imperial | 0.0318 kg (0.0700 lbs) |
| Width | 210 mm |
| Wireless connection | Yes |