A 21.5‑inch Full HD IPS tabletop display offers crisp 1920 × 1080 visuals, 7 ms response, 250 cd/m² brightness and a 10‑point capacitive touch surface, with HDMI, DisplayPort, VGA, dual speakers and adjustable tilt for versatile use.
| Brand | Hanns G |
| EAN | 4711404021794 |
| ASIN | B01F3636V0 |
| MPN | V320169 |
| SKU | HT225HPB |
| Model | V320169 |
| 120Hz Refresh Rate | No |
| 144hz refresh rate | No |
| 165Hz Refresh Rate | No |
| 180Hz Refresh Rate | No |
| 200hz refresh rate | No |
| 240Hz Refresh Rate | No |
| 3D | No |
| 3D ready | No |
| 75hz refresh rate | No |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Annual energy consumption | 28 kWh |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Audio capabilities | Built-in speakers: 2 |
| Audio line in ports | 1 x PC audio input |
| Automatic locking | Yes |
| Backlight | LED |
| BNC Connection | No |
| Brightness | 250 Lumens |
| Built-in camera | No |
| Built-in microphone | No |
| Built-in speakers | Yes |
| Built-in USB Hub | No |
| Cable lock slot | Yes |
| Cable Lock Slot | Yes |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Cables included | AC, DVI, HDMI, USB, VGA |
| Capacity | 32 GB |
| Case colour | Black |
| Certification | CE, CB, HDMI, EU Energy Label, Win 10 |
| Colour support | 16.7 million colours |
| Contrast ratio | 1000:1 |
| Curved Display | No |
| Data transfer rate | 5000 Mbit/s |
| Depth | 299.4 mm |
| Device type | HDD |
| Digital horizontal frequency | 30 |
| Digital vertical frequency | 55 |
| Disk form factor | 3.5 |
| Display | LCD |
| Display Diagonal | 54.6 cm (21.5") |
| Display diagonal | 54.6 cm |
| Display model in showroom | No |
| Display number of colours | 16.78 million colours |
| Display resolution | 1920x1080 |
| Display technology | TFT |
| Displayport connection | Yes |
| Displayport Version | 1.2a |
| DVI connection | No |
| Dynamic contrast ratio | 000:1 |
| Electrical Power Consumption Standby | 0.5 W |
| Energy efficiency class | B |
| Energy Star certified | Yes |
| Fingerprint reader | No |
| Form factor | Sleeve |
| FreeSync | No |
| Full HD | Yes |
| G-Sync | No |
| Gaming | No |
| Glass thickness | 0.7 mm |
| Hard drive capacity | 1000 GB |
| Hard Glass Coating | Yes |
| HD Support | Yes |
| HD type | Full HD |
| HDMI | Yes |
| HDMI connection | Yes |
| HDMI version | 1.4 |
| HDR Support | No |
| Height | 47.8 mm |
| Height adjustable | No |
| Height adjustment | No |
| Horizontal frequency | 30 to 82 KHz |
| Horizontal Frequency high | 82 KHz |
| Horizontal viewing angle | 178 |
| Image brightness | 250cd/m2 |
| International Protection IP code | IP57 |
| Key ring | Yes |
| Keypad integrated | Yes |
| Language selection | Multi Language |
| LCD Backlight Technology | LED backlight |
| LED backlight | Yes |
| LED indicators | Yes |
| Lightning connector | No |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Manual | Yes |
| Market positioning | Home & Office |
| Material | Aluminium |
| Maximum power consumption | 24 W |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Micro-USB connector | No |
| Mobile operating systems supported | Android |
| On screen display | Yes |
| On/off switch | Yes |
| Operating humidity | 10 to 90 % |
| OSD Languages | Danish, German, Dutch, English, Spanish, Finnish, French, Italian, Portuguese |
| Other operating systems supported | Chrome |
| Package depth | 115 mm |
| Package Height | 366 mm |
| Package type | Box |
| Package width | 550 mm |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Panel technology | IPS |
| Password protection | Yes |
| PC Audio in | Yes |
| PIN-secured access | Yes |
| Pixel pitch | 0.24825 mm |
| Placement supported | Horizontal/Vertical |
| Plug and play | Yes |
| Pouch | Yes |
| Power adaptor type | AC |
| Power consumption (off) | 0.3 W |
| Power consumption (StandBy) | 0.36 W |
| Power source | Mains Powered |
| Power supply | External |
| Protection features | Dust resistant, Water resistant |
| Quick start guide | Yes |
| Read speed | 148 MB/s |
| Response time | 7 ms |
| RMS rated power | 4 W |
| Screen shape | Flat |
| Screen size | 21.5 in |
| Screen Size Range | 22 - 23 in |
| Screen technology | LCD with LED Backlight |
| Screen type | Full HD (1080p) |
| Security algorithms | 256-bit AES,FIPS 140-2,FIPS 197 |
| Stand included | Yes |
| Thin client installed | No |
| Thunderbolt Connection | No |
| Thunderbolt technology | No |
| Tilt | Yes |
| Tilt adjustment | Yes |
| Tilt angle range | 15 - 70° |
| Touch Technology | Multi-touch |
| Touchscreen | Yes |
| Touchscreen technology | Capacitive |
| Touchscreen type | Multi-user |
| TV Tuner | No |
| TV tuner integrated | No |
| TVI port | No |
| USB connectivity | Yes |
| USB connector type | USB Type-A |
| USB powered | Yes |
| USB required | Yes |
| USB Type-A connector | Yes |
| USB Type-C connector | No |
| USB version | 3.1 ( |
| User Guide | Yes |
| Vertical frequency | 76 Hz |
| Vertical scan range | 55 - 76 Hz |
| VESA Mountable | Yes |
| VESA Mounting | Yes |
| VESA mounting | Yes |
| VGA connection | Yes |
| Wall mountable | Yes |
| Warranty card | Yes |
| Weight | 3.6 kg |
| Wi-Fi | No |
| Widescreen | Widescreen |
| Width | 490.3 mm |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Write speed | 140 MB/s |