The HP 828A LaserJet drum produces sharp color prints up to 30,000 pages for M855/M880 printers, while the Hanns.G HL205DPB 19.5" LED monitor delivers a 1600×900 HD+ image with 250‑lumens brightness, built‑in speakers, VESA mount and a 60 Hz refresh rate.
| Brand | Hanns G |
| EAN | 4711404020124 |
| ASIN | B00FPDRB2W |
| MPN | HL205DPB |
| SKU | CF358A |
| Model | HL205DPB |
| 120Hz Refresh Rate | No |
| 144hz refresh rate | No |
| 165Hz Refresh Rate | No |
| 180Hz Refresh Rate | No |
| 200hz refresh rate | No |
| 240Hz Refresh Rate | No |
| 3D | No |
| 3D ready | No |
| 75hz refresh rate | No |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AMD FreeSync | No |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Audio formats supported | AC3 |
| Audio input | No |
| Backlight | W-LED |
| Batteries included | Yes |
| Bezel width | 1.35 cm |
| Bezel width bottom | 1.77 cm |
| BNC Connection | No |
| Brightness | 250 Lumens |
| Built-in camera | No |
| Built-in speakers | Yes |
| Built-in USB Hub | No |
| Builtin speakers | 2 |
| Cable Lock Slot | No |
| Cable lock slot | Yes |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Cables included | AC,Audio (3.5mm),VGA |
| Case colour | Black |
| Certification | CE, TCO, FCC |
| Colour gamut | 72% |
| Colour support | 16.7 million colours |
| Computer system | Yes |
| Contrast ratio | 1000:1 |
| Curved Display | No |
| Data transfer rate | 5000 Mbit/s |
| Depth | 169.3 mm |
| Design | Digital signage flat panel |
| Detachable stand | Yes |
| Device type | HDD |
| Digital horizontal frequency | 30 |
| Digital vertical frequency | 55 |
| Display | LED |
| Display Diagonal | 49.5 cm (19.5") |
| Display diagonal | 49.53 cm |
| Display model in showroom | No |
| Display number of colours | 16.78 million colours |
| Display resolution | 1600x900 |
| Displayport connection | No |
| DVI connection | Yes |
| DVI port | Yes |
| DVI-D ports | 1 |
| Dynamic contrast ratio | 80000000:1 |
| Dynamic contrast ratio marketing name | Mega Contrast |
| Electrical Power Consumption | 20 W |
| Energy Star certified | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| External power adapter | Yes |
| Form factor | LCD Monitor |
| FreeSync | No |
| G-Sync | No |
| Gaming | No |
| Handheld remote control | Yes |
| Hard drive capacity | 4000 GB |
| Hard Glass Coating | No |
| HD type | 1920x1080 |
| HDCP | Yes |
| HDMI | No |
| HDMI connection | No |
| HDR Support | No |
| Headphone out | Yes |
| Height | 340.7 mm |
| Height adjustable | No |
| Height adjustment | No |
| Horizontal scan range | 30 - 81 kHz |
| Horizontal viewing angle | 170 |
| Image brightness | 250cd/m2 |
| Image formats supported | JPEG,PNG |
| Input voltage | 12 |
| Internal memory | 2.5 GB |
| Internal storage capacity | 8 GB |
| International Protection IP code | IP5X |
| L2 cache | 2000 KB |
| LCD Backlight Technology | LED backlight |
| LED backlight | Yes |
| LED backlighting type | Edge-LED |
| LED indicators | Power |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Manual | Yes |
| Market positioning | Home & Office |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Memory clock speed | 1500 MHz |
| Mobile operating systems supported | Android |
| Nvidia g-sync | No |
| On screen display | Yes |
| On/off switch | Yes |
| Operating humidity | 20 to 85 % |
| Operating system installed | Tizen 4.0 |
| OSD Languages | German, Dutch, English, Spanish, Italian, Japanese, Korean, Portuguese, Russian, SCR |
| Package depth | 112 mm |
| Package Height | 380 mm |
| Package type | Box |
| Package width | 506 mm |
| Panel mounting interface | 100x100 |
| Panel technology | TN |
| Panel type | TFT |
| Password protection | Yes |
| PC Audio in | Yes |
| Pivot | No |
| Pixel pitch | 0.27 mm |
| Plug and play | Yes |
| Power consumption (off) | 0.5 W |
| Power cord included | Yes |
| Power source | Mains Powered |
| Processor cores | 4 |
| Processor family | ARM Cortex |
| Processor frequency | 1.7 GHz |
| Purpose | Universal |
| Quick start guide | Yes |
| Read speed | 225 MB/s |
| RS-232C | Yes |
| Screen shape | Flat |
| Screen size | 19.5 in |
| Screen Size Range | 19 - 21 in |
| Screen type | HD (720p) |
| Security algorithms | 256-bit AES,FIPS 140-2,FIPS 197 |
| Security locking mechanics | Kensington Lock |
| Swivelling | No |
| Thin Client installed | No |
| Thunderbolt Connection | No |
| Thunderbolt technology | No |
| Tilt | Yes |
| Tilt adjustment | Yes |
| Tilt angle range | 5 - 20° |
| Touchscreen | No |
| TV Tuner | No |
| TV tuner integrated | No |
| Tv tuner integrated | No |
| TVI port | Yes |
| USB connectivity | Yes |
| USB connector type | USB Type-B |
| USB port | Yes |
| USB powered | Yes |
| USB version | 3.1 ( |
| User Guide | Yes |
| User Memory | 4.12 GB |
| Vertical scan range | 55 - 76 Hz |
| Vertical viewing angle | 160 |
| VESA Mountable | Yes |
| VESA Mounting | Yes |
| VESA mounting | Yes |
| VGA connection | Yes |
| VGA In | 1 x 15-pin D-Sub |
| Video formats supported | AVC,AVS,H.263,H.264,HEVC,MPEG1,MPEG2,MPEG4,VC-1,VP8,VP9 |
| Wall mountable | Yes |
| Warranty card | Yes |
| Weight | 2.7 kg |
| Wi-Fi | No |
| Widescreen | Widescreen |
| Width | 457.3 mm |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Write speed | 223 MB/s |