A 23.8‑inch IPS display with Full HD resolution, 5 ms response and 250 cd/m² brightness delivers sharp visuals for work. It supports tilt, swivel, pivot, VESA mounting, HDMI 1.4, DisplayPort 1.2, VGA, a USB‑C hub, and a cable‑lock slot while maintaining an A+ energy rating.
| Brand | HP |
| EAN | 0190781262572 |
| MPN | 2M3LZ16 |
| SKU | 2M3LZ16 |
| Model | 2M3LZ16 |
| ASIN | B075FQXG3L |
| 3D | No |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AMD FreeSync | No |
| Annual energy consumption | 26 kWh |
| Built-in camera | No |
| Built-in USB Hub | Yes |
| Cable lock slot | Yes |
| Cables included | AC,DisplayPort,HDMI,VGA |
| Colour | Black,Silver |
| Country of origin | China |
| Depth | 45.3 mm |
| Display | LED |
| Display brightness typical | 250 cd/m² |
| Display Diagonal | 60.5 cm (23.8") |
| Display number of colours | 16.78 million colors |
| Display resolution | 1920x1080 |
| Displayport Version | 1.2 |
| DVI port | No |
| Energy efficiency class | A+ |
| Energy Star certified | Yes |
| EPEAT Compliance | Gold |
| HD type | Full HD |
| HDCP | Yes |
| HDMI version | 1.4 |
| Height | 321.9 mm |
| Height adjustment | Yes |
| Horizontal scan range | 30 |
| HP segment | Business |
| Maximum power consumption | 38 W |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Number of OSD languages | 10 |
| Nvidia g-sync | No |
| On/off switch | Yes |
| Operating relative humidity | 20 - 80 % |
| Operating temperature | 5 |
| Panel mounting interface | 100x100 |
| Panel type | IPS |
| Pivot | Yes |
| Pivot angle | 0 - 90° |
| Pixel pitch | 0.2745 x 0.2745 mm |
| Plug and play | Yes |
| Power consumption | 21 W |
| Power consumption (StandBy) | 0.5 W |
| Screen shape | Flat |
| Storage relative humidity | 5 - 95 % |
| Storage temperature | -20 - 60 °C |
| Supported Graphics Resolutions | 640x480 |
| Swivel angle range | -45 - 45° |
| Swivelling | Yes |
| Thin Client installed | No |
| Tilt adjustment | Yes |
| Tilt angle range | -5 - 23° |
| Tv tuner integrated | No |
| USB Hub Version | 3.2 Gen |
| USB Type-A | 2 |
| VESA mounting | Yes |
| Viewable size horizontal | 52.7 cm |
| Viewable size vertical | 29.6 cm |
| Weight | 3.08 kg |
| Width | 538.8 mm |