| Brand | HP |
| EAN | 0889296443148 |
| Model | 2M30W67 |
| MPN | M1F41AT#ABU |
| ASIN | B01B5RNLE8 |
| SKU | M1F41AT#ABU |
| 3D | No |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Annual energy consumption | 26 kWh |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Built-in camera | No |
| Built-in USB Hub | Yes |
| Cable lock slot | Yes |
| Cables included | AC,HDMI,USB,VGA |
| Country of origin | China |
| Depth | 49.5 mm |
| Display | LED |
| Display Diagonal | 50.8 cm (20") |
| Display number of colours | 16.78 million colors |
| Display resolution | 1600 x 900 pixels |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| DVI port | No |
| Energy efficiency class | A |
| Energy Star certified | Yes |
| EPEAT Compliance | Gold |
| HD type | HD+ |
| HDCP | Yes |
| Height | 296.8 mm |
| Height adjustment | Yes |
| Horizontal scan range | 30 - 70 kHz |
| HP segment | Business |
| Number of upstream ports | 2 |
| On/off switch | Yes |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Panel type | IPS |
| Pivot | Yes |
| Pivot angle | 0 - 90° |
| Pixel pitch | 0.276 x 0.276 mm |
| Plug and play | Yes |
| Power consumption (StandBy) | 0.5 W |
| Response time | 7 ms |
| Screen shape | Flat |
| Swivel angle range | -45 - 45° |
| Swivelling | Yes |
| Thin Client installed | No |
| Tilt adjustment | Yes |
| Tilt angle range | -5 - 25° |
| Tv tuner integrated | No |
| USB Hub Version | 2.0 |
| Vertical scan range | 50 - 75 Hz |
| VESA mounting | Yes |
| Weight | 2.8 kg |
| Width | 479 mm |