| Brand | HP |
| EAN | 0193424058136 |
| Model | 4PD67ET |
| MPN | 4PD67ET |
| ASIN | B07HBG17C1 |
| 3D | No |
| AC adapter included | Yes |
| AC adapter power | 180 W |
| Antenna type | 2x2 |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Autonomy mode | No |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Built-in camera | Yes |
| Built-in microphone | Yes |
| Bus Type | DMI3 |
| Cable lock slot | Yes |
| Card reader integrated | No |
| Compatible memory cards | Not supported |
| Country of origin | China |
| DC-in jack | Yes |
| Depth | 190 mm |
| Detachable display | No |
| Discrete graphics adapter | No |
| Discrete graphics adapter model | Not available |
| Display Diagonal | 68.6 cm (27") |
| Display number of colours | 1.073 billion colors |
| Display resolution | 3840 x 2160 pixels |
| DisplayPorts quantity | 2 |
| ECC supported by processor | No |
| Embedded options available | Yes |
| Energy Star certified | Yes |
| Enhanced intel speedstep technology | Yes |
| EPEAT Compliance | Gold |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Execute disable bit | Yes |
| HD type | 4K Ultra HD |
| HDMI ports quantity | 1 |
| Height | 457.3 mm |
| HP ePrint | Yes |
| HP front camera | HP Webcam |
| HP JumpStart | Yes |
| HP Recovery Manager | Yes |
| HP segment | Business |
| HP Support Assistant | Yes |
| Idle states | Yes |
| Intel 64 | Yes |
| Intel clear video technology | Yes |
| Intel enhanced halt state | Yes |
| Intel trusted execution technology | Yes |
| Intel TSX-NI | Yes |
| Internal memory | 8 GB |
| Keyboard included | Yes |
| LED backlight | Yes |
| Maximum internal memory | 32 GB |
| Maximum internal memory supported by processor | 64 GB |
| Maximum number of PCI Express lanes | 16 |
| Memory channels supported by processor | Dual |
| Memory clock speed | 2666 MHz |
| Memory form factor | DIMM/SO-DIMM |
| Memory slots type | SO-DIMM |
| Microphone in | No |
| Motherboard chipset | Intel Q370 |
| Mouse included | Yes |
| Non-operating altitude | 0 - 15240 m |
| On-board graphics adapter | Yes |
| On-board graphics adapter base frequency | 350 MHz |
| On-board graphics adapter DirectX version | 12.0 |
| On-board graphics adapter ID | 0x3E92 |
| On-board graphics adapter model | Intel® UHD Graphics 630 |
| On-board graphics adapter OpenGL version | 4.5 |
| On/off button | Yes |
| Operating altitude | 0 - 5000 m |
| Operating system installed | Windows 10 Pro |
| Optical drive type | No |
| Package depth | 243 mm |
| Package Height | 573 mm |
| Package width | 741 mm |
| Panel type | IPS |
| PCI Express configurations | 1x16,1x8+2x4,2x8 |
| PCI Express slots version | 3.0 |
| Pen included | No |
| Processor ARK ID | 129939 |
| Processor boost frequency | 4.1 GHz |
| Processor cache | 9 MB |
| Processor codename | Coffee Lake |
| Processor cores | 6 |
| Processor family | 8th gen Intel® Core™ i5 |
| Processor lithography | 14 nm |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor model | i5-8500 |
| Processor package size | 37.5 x 37.5 mm |
| Processor socket | LGA 1151 (Socket H4) |
| Product Type | All-in-One PC |
| Screen shape | Flat |
| SSD Capacity | 256 GB |
| Storage media | SSD |
| Supported instruction sets | AVX 2.0,SSE4.1,SSE4.2 |
| Thermal monitoring technologies | Yes |
| Thermal solution specification | PCG 2015C |
| Tjunction | 100 °C |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Touchscreen | No |
| Weight | 10.2 kg |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi standards | 802.11b,802.11g,Wi-Fi 4 (802.11n),802.11a,Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Width | 613.3 mm |
| WLAN controller model | Intel Dual Band Wireless-AC 9560 |