| Brand | HP |
| EAN | 0190780611937 |
| Model | 2M3ET05 |
| MPN | 2M3ET05 |
| ASIN | B075NNFVVN |
| 3D | No |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Built-in camera | No |
| Built-in USB Hub | Yes |
| Cable lock slot | Yes |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Country of origin | China |
| Depth | 49.3 mm |
| Display | LED |
| Display Diagonal | 61 cm (24") |
| Display number of colours | 16.78 million colors |
| Display resolution | 1920 x 1200 pixels |
| DisplayPorts quantity | 2 |
| DVI port | Yes |
| Energy Star certified | Yes |
| EPEAT Compliance | Gold |
| HD type | WUXGA |
| HDCP | Yes |
| HDMI ports quantity | 1 |
| Headphone connectivity | 3.5 mm |
| Height | 351.1 mm |
| Height adjustment | Yes |
| Horizontal scan range | 30 - 75 kHz |
| Market positioning | Medical |
| Native aspect ratio | 16:10 |
| Nvidia g-sync | No |
| On/off switch | Yes |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Panel type | IPS |
| Pivot | Yes |
| Pivot angle | 0 - 90° |
| Pixel pitch | 0.27 x 0.27 mm |
| Plug and play | Yes |
| Power consumption (StandBy) | 0.5 W |
| Response time | 8 ms |
| Screen shape | Flat |
| Swivel angle range | -45 - 45° |
| Swivelling | Yes |
| Thin Client installed | No |
| Tilt adjustment | Yes |
| Tilt angle range | -5 - 22° |
| Tv tuner integrated | No |
| USB Hub Version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| VESA mounting | Yes |
| Weight | 3.87 kg |
| Width | 533.8 mm |