| Brand | HP |
| EAN | 0888793340639 |
| ASIN | B014VY6LD0 |
| MPN | F6W15A |
| Model | F6W15A#B19 |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 110 - 240 V |
| Auto-redialing | Yes |
| Built-in display | Yes |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| Card reader integrated | No |
| Colour display | Yes |
| Control type | Touch |
| Copier resize | 25 - 400% |
| Copying | Mono copying |
| Depth | 390 mm |
| Digital sender | Yes |
| Direct printing | Yes |
| Display Diagonal | 7.62 cm (3") |
| Document formats supported | PDF,RTF,TXT |
| Duplex printing | Yes |
| Envelopes sizes | B5,C5,DL |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,1000,100 Mbit/s |
| Fax forwarding | Yes |
| Fax transmission speed | 3 sec/page |
| Faxing | Mono faxing |
| Height | 323 mm |
| HP ePrint | Yes |
| HP segment | Small medium business |
| Image formats supported | BMP, JPG, PNG, TIF |
| Input colour depth | 24 bit |
| Internal memory | 256 MB |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Market positioning | Business |
| Maximum Copy Resolution | 600 x 600 DPI |
| Maximum duty cycle | 80000 pages per month |
| Maximum input capacity | 900 sheets |
| Maximum ISO A-series paper size | A4 |
| Maximum number of copies | 99 copies |
| Maximum output capacity | 150 sheets |
| Maximum resolution | 1200 x 1200 DPI |
| Maximum scan area | 216 x 356 mm |
| Mobile Printing Technologies | Apple AirPrint,Google Cloud Print,HP ePrint,Mopria Print Service |
| Modem Speed | 33.6 Kbit/s |
| Multi-Purpose tray | Yes |
| Non-ISO print media sizes | Executive |
| Number of print cartridges | 1 |
| Package depth | 398 mm |
| Package Height | 490 mm |
| Package width | 497 mm |
| Page description languages | PCL 5,PDF 1.7,URF,PCL 6,PostScript 3 |
| Paper input type | Paper tray |
| Paper tray media types | Envelopes, Transparencies, Bond paper, Heavy paper, Plain paper, Pre-printed, Labels |
| Power consumption (off) | 0.1 W |
| Print technology | Laser |
| Printing | Mono printing |
| Printing colours | Black |
| Processor frequency | 1200 MHz |
| Recommended duty cycle | 750 - 4000 pages per month |
| Scan to | Cloud, USB, E-mail |
| Scanner type | Flatbed & ADF |
| Scanning | Colour scanning |
| Standard interfaces | Ethernet, USB 2.0, Wireless LAN |
| Total input capacity | 350 sheets |
| Total number of input trays | 2 |
| Touchscreen | Yes |
| TWAIN Version | 1.9 |
| USB port | Yes |
| Weight | 12.9 kg |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi standards | 802.11g,802.11b,Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Width | 420 mm |
| Windows operating systems supported | Yes |