| Brand | HP |
| EAN | 0192545079990 |
| MPN | 1PV67A#B19 |
| SKU | 1PV67A#B19 |
| ASIN | B07RG65CWW |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 115 - 220 V |
| All-In-One-multitasking | Yes |
| Auto-redialing | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Built-in display | Yes |
| Built-in processor | Yes |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| Colour display | Yes |
| Control type | Touch |
| Copying | Mono copying |
| Depth | 496 mm |
| Digital sender | Yes |
| Direct printing | Yes |
| Display | LCD |
| Display Diagonal | 20.3 cm (8") |
| Display resolution | 1024 x 768 pixels |
| Document formats supported | HTML,PDF,RTF,TXT,XPS |
| Duplex printing | Yes |
| Energy Star certified | Yes |
| EPEAT Compliance | Gold |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet technology | Gigabit Ethernet |
| Fax Memory | 500 pages |
| Fax transmission speed | 3 sec/page |
| Faxing | Mono faxing |
| Height | 497 mm |
| HP segment | Enterprise |
| Image formats supported | JPEG,TIF |
| Internal memory | 1250 MB |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Market positioning | Home & Office |
| Maximum Copy Resolution | 600 x 600 DPI |
| Maximum duty cycle | 150000 pages per month |
| Maximum ISO A-series paper size | A4 |
| Maximum resolution | 1200 x 1200 DPI |
| Mobile Printing Technologies | Apple AirPrint,Google Cloud Print,HP ePrint,Mopria Print Service |
| Modem Speed | 33.6 Kbit/s |
| Multi-Purpose tray | Yes |
| Networkable | Yes |
| Number of print cartridges | 1 |
| Package depth | 592 mm |
| Package Height | 613 mm |
| Package width | 735 mm |
| Page description languages | PCL 3,PCL 5,PCL 6,PDF |
| Paper input type | Sheetfed |
| Paper tray media types | Bond paper,Card stock,Letterhead,Plain paper,Recycled paper,Rough paper,Transparencies |
| Power consumption (off) | 0.74 W |
| Print technology | Laser |
| Printing | Mono printing |
| Printing colours | Black |
| Processor frequency | 1200 MHz |
| Scan to | E-mail,USB |
| Sound power level (standby) | 25 dB |
| Standard interfaces | Bluetooth,Ethernet,USB 2.0,Wireless LAN |
| Total input capacity | 550 sheets |
| Total number of input trays | 2 |
| Total output capacity | 250 sheets |
| Touchscreen | Yes |
| USB port | Yes |
| Weight | 22.1 kg |
| Width | 482 mm |
| Windows operating systems supported | Yes |