| Brand | HP |
| EAN | 0194721915177 |
| MPN | 9DN64EA#ABU |
| SKU | 9DN64EA#ABU |
| ASIN | B082YBB9TX |
| Audio chip | Conexant CX20632 |
| Cable lock slot | Yes |
| Card reader integrated | Yes |
| Chassis type | SFF |
| Colour | Black |
| Compatible memory cards | SD |
| Country of origin | China |
| Depth | 270 mm |
| Discrete graphics adapter | No |
| Discrete graphics adapter model | Not available |
| Display included | No |
| DVI port | No |
| Energy Star certified | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Ethernet LAN ports | 1 |
| Height | 296 mm |
| HP segment | Business |
| Internal memory | 8192 MB |
| Internal memory type | DDR4-SDRAM |
| Line-in | Yes |
| Line-out | Yes |
| Maximum internal memory | 32768 MB |
| Memory clock speed | 2666 MHz |
| Memory layout | 1 x 8 GB |
| Microphone in | No |
| On-board graphics adapter | Yes |
| On-board graphics adapter base frequency | 1100 MHz |
| On-board graphics adapter model | AMD Radeon Vega 8 |
| Operating system architecture | 64-bit |
| Operating system installed | Windows 10 Pro |
| Optical drive type | DVD±RW |
| Package depth | 230 mm |
| Package Height | 499 mm |
| Package width | 399 mm |
| Power supply | 180 W |
| Processor boost frequency | 3.7 GHz |
| Processor cache | 2 MB |
| Processor cache type | L3 |
| Processor frequency | 3.5 GHz |
| Processor lithography | 14 nm |
| Processor manufacturer | AMD |
| Processor model | 2200G |
| Product Type | PC |
| SSD Capacity | 262144 MB |
| SSD interface | NVMe |
| Storage media | SSD |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR |
| Thermal design power | 65 W |
| USB 2.0 ports quantity | 6 |
| Weight | 4.53 kg |
| Wi-Fi | No |
| Width | 95 mm |