| Brand | HP |
| EAN | 0190781775690 |
| Model | 2M3LU35 |
| MPN | 2M3LU35 |
| SKU | 2M3LU35 |
| ASIN | B076D932QD |
| 120Hz Refresh Rate | No |
| 144hz refresh rate | No |
| 165Hz Refresh Rate | No |
| 180Hz Refresh Rate | No |
| 200hz refresh rate | No |
| 240Hz Refresh Rate | No |
| 3D ready | No |
| 3D technology | N |
| 75hz refresh rate | No |
| Adjustable display height | Yes |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Backlight | LED |
| BNC Connection | No |
| Brightness | 250 Lumens |
| Built-in devices | USB Hub |
| Built-in speakers | No |
| Built-in USB Hub | No |
| Case colour | Black |
| Connection Type | HDMI, VGA, DisplayPort |
| Contrast | 1,000:1 |
| Curved Display | No |
| Depth | 4.33 cm |
| Dimensions | 458 X 521 X 205 mm |
| Disk form factor | 3.5 |
| Display model in showroom | No |
| Display screen technology | IPS |
| Displayport connection | Yes |
| DisplayPort In | 1 x DisplayPort 1.2 (with HDCP) |
| DVI connection | No |
| Dynamic contrast ratio | 10,000,000:1 |
| Electrical Power Consumption | 32 W |
| Electrical Power Consumption Standby | 0.5 W |
| Energy rating | A |
| Form factor | Stand/Wall Mountable |
| FreeSync | No |
| G-Sync | No |
| Gaming | No |
| Hard Glass Coating | No |
| HD Support | Yes |
| HDMI | Yes |
| HDMI connection | Yes |
| HDMI ports | 1 x HDMI 1.4 (with HDCP) |
| HDR Support | No |
| Height | 31.17 cm |
| Height adjustable | Yes |
| Height with stand | 458 mm |
| LED backlight | Yes |
| Maximum resolution | 1920 x 1080 Pixels |
| Operating humidity | 20 to 80 % |
| Pack quantity | 1 |
| Pivot rotation | Yes |
| Pixel pitch | 0.2652 mm |
| Power source | Mains Powered |
| Power Watts | 18 W |
| Refresh rate | 60 Hz |
| Resolution type maximum | Full HD |
| Response time | 5 ms |
| Screen size | 58.4 cm (23") |
| Screen Size Range | 22 - 23 in |
| Screen technology | In-Plane Switching (IPS) |
| Screen type | Full HD (1080p) |
| Screen width | 50.91 cm |
| Security locking mechanics | Security Lock Ready |
| Speakers | No |
| Swivel | Yes |
| Thunderbolt Connection | No |
| Tilt | Yes |
| Touchscreen | No |
| TV Tuner | No |
| VESA Mountable | Yes |
| VGA connection | Yes |
| VGA In | 1 x 15-pin D-sub |
| VGA Port | Yes |
| Voltage | 100 to 240 VAC |
| Wall mount | VESA Compliant - 100mm x 100mm |
| Wall mountable | Yes |
| Weight | 5.90 kg |
| Width | 52.10 cm |