| Brand | HP |
| EAN | 0190781465140 |
| MPN | 1JR59A4#ABB |
| SKU | 1JR59A4#ABB |
| ASIN | B074DSD7WL |
| 3D | No |
| AC input voltage | 90 - 265 V |
| Annual energy consumption | 43 kWh |
| Aspect ratio | 16:10 |
| Audio output | Yes |
| Built-in camera | No |
| Built-in USB Hub | Yes |
| Cable lock slot | No |
| Cables included | AC,DVI,DisplayPort,USB |
| Country of origin | China |
| Depth | 66.5 mm |
| Display | LED |
| Display Diagonal | 61 cm (24") |
| Display resolution | 1920 x 1200 pixels |
| DisplayPorts quantity | 2 |
| DVI port | Yes |
| DVI-D ports quantity | 1 |
| Energy efficiency class | B |
| Energy Star certified | Yes |
| HD type | WUXGA |
| HDCP | Yes |
| Height | 365 mm |
| Height adjustment | Yes |
| HP segment | Business |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Panel type | IPS |
| Pivot | Yes |
| Pivot angle | 0 - 90° |
| Power consumption (off) | 0.27 W |
| Power consumption (StandBy) | 29 W |
| Response time | 6 ms |
| Screen shape | Flat |
| Thin Client installed | No |
| Tilt adjustment | Yes |
| Tilt angle range | -5 - 20° |
| Tv tuner integrated | No |
| VESA mounting | Yes |
| Width | 559.4 mm |