| Brand | iiyama |
| EAN | 4948570117000 |
| ASIN | B07RCZN11Z |
| MPN | LH5546HS-B1 |
| SKU | LH5546HS-B1 |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Batteries included | Yes |
| Cables included | AC,DVI,RS-232 |
| Certification | CB, CE, TÜV-Bauart, CU |
| Colour depth | 8 bit |
| Computer system | No |
| Depth | 45.5 mm |
| Design | Digital signage flat panel |
| Display brightness | 450 cd/m² |
| Display Diagonal | 138.7 cm (54.6") |
| Display number of colours | 16.78 million colors |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Display type | LED |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| DVI port | Yes |
| Energy efficiency class | A+ |
| Ethernet LAN | Yes |
| Handheld remote control | Yes |
| HD type | Full HD |
| HDCP | Yes |
| HDMI ports quantity | 2 |
| HDMI version | 1.4 |
| Height | 710.5 mm |
| Horizontal scan range | 30 - 83 kHz |
| Housing material | Metal |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Number of OSD languages | 9 |
| Orientation | Horizontal/Vertical |
| Package depth | 223 mm |
| Package Height | 952 mm |
| Package width | 1448 mm |
| Panel mounting interface | 400 x 400 mm |
| Placement supported | Indoor |
| Plug and play | Yes |
| Power consumption (StandBy) | 0.5 W |
| Purpose | Universal |
| Quick start guide | Yes |
| Response time | 12 ms |
| RS-232C | Yes |
| Touchscreen | No |
| USB port | Yes |
| USB Version | 2.0 |
| Vertical scan range | 50 - 76 Hz |
| VESA mounting | Yes |
| Weight | 18.9 kg |
| Wi-Fi | No |
| Width | 1233.5 mm |