| Brand | iiyama |
| EAN | 4948570117758 |
| ASIN | B08LTKSVG4 |
| MPN | GB2770HSU-B1 |
| SKU | GB2770HSU-B1 |
| AC input voltage | 100 |
| AMD FreeSync type | FreeSync Premium |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Cables included | AC, DisplayPort, HDMI, USB |
| Colour | Black |
| Contrast ratio | 1100:1 |
| Display brightness typical | 250 cd/m² |
| Display diagonal | 68.6 cm |
| Display number of colours | 16.7 million colours |
| Display resolution | 1920x1080 |
| Display surface | Matt |
| Display technology | LED |
| Displayports quantity | 1 |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 19 kWh |
| Energy efficiency class (SDR) | E |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Flicker-free technology | Yes |
| Harmonized System HS code | 85285210 |
| Horizontal scan range | 15 |
| Market positioning | Gaming |
| Operating relative humidity | 10 - 80 % |
| Operating temperature | 5 |
| OSD Languages | Czech, German, Dutch, English, Spanish, French, Italian, Japanese, Polish, Portuguese, Russian |
| Panel mounting interface | 100x100 |
| Panel type | IPS |
| Power consumption | 22 W |
| Response time | 0.8 ms |
| RMS rated power | 4 W |
| Screen shape | Flat |
| Storage relative humidity | 5 - 85 % |
| Storage temperature | -20 - 60 °C |
| Sustainability certificates | ErP, REACH, RoHS |
| Tilt angle range | -3 - 18° |
| USB Type-A | 2 |
| USB upstream port type | USB Type-B |
| Vertical scan range | 48 - 165 Hz |
| Viewable size horizontal | 59.8 cm |
| Viewable size vertical | 33.6 cm |
| Weight with stand | 5.2 kg |