| Brand | iiyama |
| EAN | 4948570117420 |
| ASIN | B084HBHF2J |
| MPN | B2483HSU-W5 |
| SKU | B2483HSU-W5 |
| 3D ready | No |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Audio features | 2 x 1W speakers |
| Backlight | Yes |
| BNC Connection | No |
| Brightness | 250 Lumens |
| Built-in USB Hub | USB 2.0 |
| Case colour | White |
| Certifications | TCO, CE, TUV-GS, EAC, VCCI-B, PSE, Energy Star , CU |
| Colours | 16.7 million |
| Contrast ratio | 000:1 |
| Curved Display | No |
| Depth | 210 mm |
| Disk form factor | 3.5 |
| Display model in showroom | No |
| Displayport connection | Yes |
| DisplayPort In | 1 x DisplayPort |
| DVI connection | No |
| Electrical Frequency | 50 ~ 60 Hz |
| Electrical Power Consumption | 18 W |
| Electrical Power Consumption Standby | 0.5 W |
| Energy rating | A+ |
| Flicker-free technology | Yes |
| Form factor | Monitor |
| FreeSync | No |
| G-Sync | No |
| Gaming | No |
| Hard Glass Coating | No |
| HD Support | Yes |
| HDMI connection | Yes |
| HDR Support | No |
| Headphone ports | 1 x 3.5mm Jack |
| Height | 505.5 mm |
| Height adjustable | Yes |
| Horizontal frequency | 31 ~ 85 kHz |
| Language selection | EN, DE, FR, ES, IT, RU, JP, CZ, NL, PL |
| LED backlight | Yes |
| Low blue light technology | Yes |
| NTSC coverage (typical) | 72% |
| Panel technology | TN |
| Pivot rotation | Yes |
| Pixel pitch | 0.277 mm |
| Power adaptor type | Internal |
| Power source | Mains Powered |
| Power supply | Yes |
| Refresh rate | 60 Hz |
| Resolution Native | 1920 x 1080 pixels |
| Resolution Type Native | Full HD |
| Screen size | 24 in |
| Screen technology | TN Panel |
| Screen type | Full HD (1080p) |
| Screen width | 531.4 mm |
| Security locking mechanics | Kensington Lock |
| Swivel | Yes |
| Thunderbolt Connection | No |
| Tilt | Yes |
| Touchscreen | No |
| TV Tuner | No |
| USB Ports | 2 x USB 2.0 |
| Vertical frequency | 56 ~ 75 Hz |
| VESA Mountable | Yes |
| VGA connection | Yes |
| Voltage | 100 ~ 240 V |
| Wall mount | VESA 100 x 100 mm |
| Wall mountable | Yes |
| Webcam | No |
| Weight | 5.1 kg |
| Width | 565.5 mm |