A sleek 17‑inch LED monitor delivers 1280×1024 SXGA resolution with a matte TN panel and 5 ms response, perfect for office use. The projected capacitive touchscreen supports ten points, while built‑in speakers add sound. HDMI, VGA, DisplayPort, USB, and a VESA mount provide flexible connectivity and ergonomic adjustment.
| Brand | iiyama |
| EAN | 4948570116065 |
| ASIN | B07BHW9WNQ |
| Model | T1732MSC-B5AG |
| MPN | T1732MSC-B5AG |
| SKU | T1732MSC-B5AG |
| 120Hz Refresh Rate | No |
| 144hz refresh rate | No |
| 165Hz Refresh Rate | No |
| 180Hz Refresh Rate | No |
| 200hz refresh rate | No |
| 240Hz Refresh Rate | No |
| 3D ready | No |
| 3D Support | No |
| 75hz refresh rate | No |
| Adaptive Frame-rate Technology | N/A |
| Anti-Theft Features | Kensington-lock Ready |
| Aspect ratio | 5:4 |
| Backlight | LED |
| BNC Connection | No |
| Brightness | 225 Lumens |
| Built-in speakers | Yes |
| Built-in USB Hub | No |
| Case colour | Black |
| Certifications | CB, CE, TUV-Bauart, VCCI, GOST |
| Color Bit Depth | 6-Bit + Hi-FRC (16.7M Colours) |
| Colours | 16.7 million |
| Connectors | 1 x DisplayPort 1 x HDMI 1 x USB 1 x VGA In |
| Contrast ratio | 1,000:1 |
| Curved Display | No |
| Depth | 202 mm |
| Disk form factor | 3.5 |
| Display model in showroom | No |
| Display type | Capacitive Touchscreen |
| Displayport connection | Yes |
| DisplayPort In | 1 x DisplayPort |
| DVI connection | No |
| Edition | T1732MSC-B5X |
| Electrical Frequency | 50 ~ 60 Hz |
| Electrical Power Consumption | 25 W |
| Electrical Power Consumption Standby | 2 W |
| Energy rating | B |
| FreeSync | No |
| G-Sync | No |
| Gaming | No |
| Hard Glass Coating | No |
| HDCP | Yes |
| HDMI connection | Yes |
| HDR Support | No |
| Height | 342 mm |
| Height adjustable | No |
| Horizontal frequency | 31.4 ~ 80 kHz |
| Included accessories | 1 x Audio Cable 1 x DisplayPort Cable 1 x HDMI Cable 1 x Power Cable 1 x USB Cable 1 x VGA Cable |
| LED backlight | Yes |
| Maximum resolution | 1280 x 1024 Pixels |
| Panel Finish | Matte |
| Panel technology | TN |
| Pitch Size | 0.264mm |
| Power adaptor type | Internal |
| Power source | Mains Powered |
| Power Usage Switched on | 19 W |
| Refresh rate | 60 Hz |
| Resolution type maximum | SXGA |
| Response time | 5 ms |
| Screen size | 17" |
| Screen Size Range | 17 - 18 in |
| Screen type | Other |
| Screen width | 338 mm |
| Speakers | Yes |
| Thunderbolt Connection | No |
| Touchsceen | 10 Point MultiTouch |
| Touchscreen | Yes |
| TV Tuner | No |
| USB Ports | 1 x USB 2.0 for Touchscreen |
| Vertical frequency | 56 ~ 75 Hz |
| VESA | 100 x 100 |
| VESA Mountable | Yes |
| VGA connection | Yes |
| Voltage | 100 ~ 240 V |
| Wall mountable | Yes |
| Web Camera | No |
| Weight | 5.6 kg |
| Width | 387 mm |