| Brand | iiyama |
| EAN | 4948570116850 |
| ASIN | B00EO48YQU |
| Model | TF2234MC-B6X |
| MPN | TF2234MC-B6X |
| 3D Support | No |
| AC adapter included | Yes |
| AC adapter output voltage | 12 V |
| Adaptive Frame-rate Technology | N/A |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Built-in camera | No |
| Built-in microphone | No |
| Cables included | AC,Audio (3.5mm),DisplayPort,HDMI,USB |
| Certification | CE, TÜV, CU, cULus, VCCI REACH |
| Color Bit Depth | 6-Bit + Hi-FRC (16.7M Colours) |
| Connectors | 1 x DisplayPort 1 x HDMI 1 x VGA Out |
| Depth | 219 mm |
| Display brightness | 350 cd/m² |
| Display Diagonal | 54.6 cm (21.5") |
| Display number of colours | 16.78 million colors |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Display surface | Matt |
| Display technology | IPS |
| Display type | LED |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Dynamic contrast ratio | 000:1 |
| Edition | ProLite |
| Full HD | Yes |
| HD type | Full HD |
| HDCP | Yes |
| HDMI | Yes |
| HDR Support | No |
| Height | 351.5 mm |
| Horizontal scan range | 30 - 84 kHz |
| LED indicators | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Monitor Colour | Black |
| Number of OSD languages | 7 |
| Number of simultaneous touchpoints | 10 |
| Panel Finish | Matte |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Panel type | LCD (LED Backlit), IPS |
| Pitch Size | 0.247mm |
| Pixel pitch | 0.247 x 0.247 mm |
| Plug and play | Yes |
| Power supply type | AC |
| Power Usage Switched on | 18 W |
| Quick start guide | Yes |
| Refresh rate | 56Hz - 76Hz |
| Response time | 8 ms |
| RMS rated power | 6 W |
| Tilt angle range | -5 - 90° |
| Touch Technology | Multi-touch |
| Touchscreen technology | Projected capacitive system |
| VESA mounting | Yes |
| Wall mountable | Yes |
| Web Camera | No |
| Weight | 4.4 kg |
| Width | 517.5 mm |
| Windows operating systems supported | Yes |