| Brand | iiyama |
| EAN | 4948570116102 |
| ASIN | B07C3KQDXW |
| Model | T1931SR-W5 |
| MPN | T1931SR-W5 |
| SKU | T1931SR-W5 |
| AC input frequency | 50 / 60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Aspect ratio | 5:4 |
| Built-in camera | No |
| Built-in microphone | No |
| Cable lock slot | Yes |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Cables included | AC,Audio (3.5mm),DisplayPort,HDMI,USB |
| Card reader integrated | No |
| Certification | CB, CE, TÜV, VCCI, GOST |
| Display brightness | 250 cd/m² |
| Display Diagonal | 48.3 cm (19") |
| Display number of colours | 16.78 million colors |
| Display resolution | 1280 x 1024 pixels |
| Display technology | TN |
| Display type | LED |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Energy efficiency class | A |
| Ethernet LAN | No |
| Full HD | No |
| HDCP | Yes |
| HDMI | Yes |
| Height | 390 mm |
| Horizontal scan range | 31 - 80 kHz |
| LED indicators | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Number of OSD languages | 7 |
| Number of speakers | 2 |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Pixel pitch | 0.294 x 0.294 mm |
| Plug and play | Yes |
| Power management | Yes |
| Power supply type | AC |
| Quick start guide | Yes |
| Response time | 5 ms |
| Tilt adjustment | Yes |
| Tilt angle range | -5 - 90° |
| Touchscreen technology | Resistive |
| Vertical scan range | 50 - 75 Hz |
| VESA mounting | Yes |
| Viewable size diagonal | 48 cm |
| Wall mountable | Yes |
| Weight | 6.6 kg |
| Width | 432 mm |
| Windows operating systems supported | Yes |