| Brand | iiyama |
| EAN | 4948570116386 |
| ASIN | B07F5858SR |
| Model | XUB2395WSU-B1 |
| MPN | XUB2395WSU-B1 |
| SKU | XUB2395WSU-B1 |
| 120Hz Refresh Rate | No |
| 144hz refresh rate | No |
| 165Hz Refresh Rate | No |
| 180Hz Refresh Rate | No |
| 200hz refresh rate | No |
| 240Hz Refresh Rate | No |
| 3D ready | No |
| 3D technology | N |
| 75hz refresh rate | Yes |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Backlight | LED |
| BNC Connection | No |
| Brightness | 250 Lumens |
| Built-in speakers | Yes |
| Built-in USB Hub | USB 2.0 |
| Case colour | Black |
| Certifications | TCO, CE, TUV-Bauart, CB, VCCI-B, RoHS support, WEEE, Energy Star |
| Colours | 1.07 billion |
| Contrast ratio | 000:1 |
| Curved Display | No |
| Depth | 230 mm |
| Disk form factor | 3 |
| Display model in showroom | No |
| Display type | FreeSync |
| Displayport connection | Yes |
| DisplayPort In | 1 x DisplayPort |
| DVI connection | No |
| Electrical Frequency | 50 ~ 60 Hz |
| Electrical Power Consumption | 24 W |
| Electrical Power Consumption Standby | 0.5 W |
| Energy rating | E |
| Form factor | Monitor |
| FreeSync | Yes |
| G-Sync | No |
| Gaming | No |
| Hard Glass Coating | No |
| HDMI connection | Yes |
| HDR Support | No |
| Headphone ports | 1 x 3.5 mm Jack |
| Height | 385 ~ 515 mm |
| Height adjustable | Yes |
| Horizontal frequency | 30 |
| LED backlight | Yes |
| Maximum resolution | 1920x1200 |
| Panel technology | IPS |
| Pivot rotation | Yes |
| Pixel pitch | 0.254 x 0.248 mm |
| Power adaptor type | Internal |
| Power source | Mains Powered |
| Refresh rate | 75 Hz |
| Resolution type maximum | WUXGA |
| Response time | 4 ms |
| Screen aspect ratio | 16:10 |
| Screen size | 22.5 in |
| Screen Size Range | 22 - 23 in |
| Screen type | Other |
| Screen width | 509.2 mm |
| Speakers | Yes |
| Swivel | Yes |
| Swivel range | 90 ° |
| Thunderbolt Connection | No |
| Tilt | Yes |
| Tilt range | -5 ~ 22 ° |
| Touchscreen | No |
| TV Tuner | No |
| USB Ports | 2 x USB |
| Vertical frequency | 50 ~ 76 Hz |
| VESA Adaptive Sync support | Yes |
| VESA Mountable | Yes |
| VGA connection | Yes |
| Voltage | 100 ~ 240 V |
| Wall mount | 100 x 100 mm |
| Wall mountable | Yes |
| Weight | 5.4 kg |
| Width | 499 mm |