INTEL XEON 12 CORE PROCESSOR E5-2687WV4 3.00GHZ 30MB 160W CPU BX80660E52687V4 | DealShopping UK
INTEL XEON 12 CORE PROCESSOR E5-2687WV4 3.00GHZ 30MB 160W CPU BX80660E52687V4
12‑core Intel Xeon E5‑2687W v4 runs at 3 GHz with a 3.5 GHz boost, delivering 24 threads and 30 MB Smart Cache for high‑performance server tasks. It supports quad‑channel DDR4 up to 2400 MHz, 40 PCIe lanes, and includes Intel’s advanced security and power‑management features.