Enjoy sharp 1920×1080 Full HD on a 19.5‑inch matte screen powered by an Intel Pentium N3700 quad‑core, 4 GB DDR3L RAM and a 1 TB HDD for plenty of space. The all‑in‑one PC offers Wi‑Fi ac, Bluetooth 4.0, a 720p HD webcam, dual stereo speakers, HDMI output and a built‑in Kensington lock slot in a slim black chassis.
| Brand | Lenovo |
| EAN | 0889955819543 |
| ASIN | B019WBDWXE |
| Model | F0BB0040UK |
| MPN | F0BB0040UK |
| 3D | No |
| 64-bit computing | Yes |
| AC adapter frequency | 50/60 Hz |
| AC adapter included | Yes |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 4.0 |
| Brightness | 250 cd/m2 |
| Built-in camera | Yes |
| Camera resolution | 1280 x 720 pixels |
| Card reader integrated | Yes |
| Case colour | Black |
| Chipset | Intel SoC |
| Compatible memory cards | MMC,MS PRO,Memory Stick (MS),SD,SDHC,SDXC |
| Contrast ratio | 1,000:1 |
| CPU Family | Intel Pentium Quad Core |
| CPU Speed | 1.6 GHz |
| CPU Type | Intel Pentium |
| Depth | 50 mm |
| Detachable display | No |
| Discrete graphics adapter model | Not available |
| Display Diagonal | 49.5 cm (19.5") |
| Display number of colours | 16.78 million colors |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Display surface | Matt |
| ECC supported by processor | No |
| Electrical Voltage | 100 to 240 VAC |
| Embedded options available | Yes |
| Enhanced intel speedstep technology | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Execute disable bit | Yes |
| Form factor | Desktop |
| Graphics chipset | Intel HD |
| Graphics form factor | Integrated |
| Hard disk size | 1000 GB |
| Hard disk speed | 7200 RPM |
| HD type | Full HD |
| HDMI Port | 1 x HDMI |
| Height | 365 mm |
| Idle states | Yes |
| Integrated 4G WiMAX | No |
| Intel 64 | Yes |
| Intel clear video technology | Yes |
| Intel enhanced halt state | Yes |
| Intel HD Graphics | Yes |
| Intel Identity Protection Technology version | 1.00 |
| Intel rapid storage technology | No |
| Intel secure boot | Yes |
| Intel smart connect technology | No |
| Intel smart connect technology version | 0.00 |
| Intel trusted execution technology | No |
| Internal memory | 4 GB |
| Internal memory type | DDR3L-SDRAM |
| Keyboard | Yes |
| Keyboard included | No |
| L2 cache | 2 MB |
| LED backlight | Yes |
| Manual | Yes |
| Maximum internal memory | 8 GB |
| Maximum RAM | 8192 MB |
| Memory Bus Speed | 1600 MHz |
| Memory channels supported by processor | Dual |
| Memory form factor | DIMM/SO-DIMM |
| Memory size | 4096 MB |
| Memory slots type | SO-DIMM |
| Microphone in | Yes |
| Mouse included | Yes |
| On-board graphics adapter | Yes |
| On-board graphics adapter base frequency | 400 MHz |
| On-board graphics adapter burst frequency | 700 MHz |
| On-board graphics adapter DirectX version | Yes |
| On-board graphics adapter family | Intel® HD Graphics |
| Operating system | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Operating system architecture | 64-bit |
| Operating system installed | Windows 10 Home |
| Optical drive type | DVD±RW |
| PCI Express configurations | 1x2,1x4,2x2,2x1,4x1 |
| PCI Express slots version | 2.0 |
| Processor ARK ID | 87261 |
| Processor boost frequency | 2.4 GHz |
| Processor code | SR29E |
| Processor codename | Braswell |
| Processor lithography | 14 nm |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor model | N3700 |
| Processor package size | 25 mm |
| Processor series | Intel® Pentium N3000 Series for Mobile |
| Processor socket | BGA 1170 |
| Product Type | All-in-One PC |
| RJ-45 ports | 1 x RJ-45 |
| Screen shape | Flat |
| Security | Power-on password, supervisor password, security keyhole |
| Security locking mechanics | Kensington Lock Slot |
| Stepping | C0 |
| Storage media | HDD |
| Thermal monitoring technologies | Yes |
| Tjunction | 90 °C |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Touchscreen | No |
| UART | Yes |
| Warranty | One year. |
| Webcam | Integrated 720p HD Webcam |
| Weight | 3.8 kg |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi standards | 802.11a,Wi-Fi 5 (802.11ac),802.11b,802.11g,Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Width | 488 mm |
| Wireless LAN | IEEE 802.11ac |
| Wireless Network | Yes |