| Brand | Lenovo |
| EAN | 0194632594720 |
| ASIN | B081ZDFQYM |
| Antenna type | 1x1 |
| Audio system | High Definition Audio |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 4.0 |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| Card reader integrated | No |
| Chassis type | SFF |
| Depth | 270 mm |
| Discrete graphics adapter | No |
| Discrete graphics adapter model | Not available |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Energy Star certified | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Height | 288.5 mm |
| Internal memory | 8 GB |
| Internal memory type | DDR4-SDRAM |
| Keyboard included | Yes |
| Line-in | Yes |
| Line-out | Yes |
| Maximum internal memory | 16 GB |
| Memory channels | Dual-channel |
| Memory slots | 2x DIMM |
| Microphone in | Yes |
| Motherboard chipset | Intel B365 |
| Mouse included | Yes |
| On-board graphics adapter | Yes |
| On-board graphics adapter model | Intel® UHD Graphics 630 |
| Operating system installed | No |
| Optical drive type | No |
| Password Protection | Yes |
| Password protection type | HDD,Power on,Supervisor |
| Power supply | 180 W |
| Power supply input voltage | 100 - 240 V |
| Processor boost frequency | 4.1 GHz |
| Processor cache | 9 MB |
| Processor cores | 6 |
| Processor family | 9th gen Intel® Core™ i5 |
| Processor frequency | 2.9 GHz |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor model | i5-9400 |
| Product Type | PC |
| RoHS compliance | Yes |
| SSD Capacity | 256 GB |
| Storage media | SSD |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Volume | 7.4 L |
| Weight | 4.37 kg |
| Wi-Fi | Yes |
| Width | 100 mm |