| Brand | LG |
| EAN | 8806098408108 |
| ASIN | B07XVN73HP |
| MPN | GAL-130088 |
| SKU | GAL-130088 |
| AC adapter included | Yes |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Analog signal format system | PAL,SECAM |
| Annual energy consumption | 28 kWh |
| Audio input | No |
| Built-in camera | No |
| Built-in USB Hub | Yes |
| Cables included | AC |
| Colour gamut | 72% |
| Composite video in | 1 |
| Depth | 58 mm |
| Detachable stand | Yes |
| Digital signal format system | DVB-C,DVB-S2,DVB-T2 |
| Display Diagonal | 59.9 cm (23.6") |
| Display number of colours | 16.78 million colors |
| Display resolution | 1366 x 768 pixels |
| Display technology | LED |
| DVI port | No |
| Energy efficiency class | A+ |
| Feet colour | Black |
| Handheld remote control | Yes |
| HD type | HD |
| HDMI | Yes |
| HDMI version | 1.4 |
| Height | 340.9 mm |
| Height adjustment | No |
| Horizontal scan range | 30 - 83 kHz |
| LED indicators | Yes |
| Manual | Yes |
| Market positioning | Home |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Number of speakers | 2 |
| On/off switch | Yes |
| Package depth | 142 mm |
| Package Height | 402 mm |
| Package type | Box |
| Package width | 700 mm |
| Panel mounting interface | 75 x 75 mm |
| Pixel pitch | 0.38175 x 0.38175 mm |
| Power consumption (StandBy) | 0.4 W |
| Response time | 5 ms |
| RMS rated power | 10 W |
| Screen shape | Flat |
| Stand included | Yes |
| Tv tuner integrated | Yes |
| USB Hub Version | 2.0 |
| Vertical scan range | 58 - 62 Hz |
| VESA mounting | Yes |
| Weight | 3.25 kg |
| Width | 563.1 mm |