| Brand | Logitech |
| EAN | 5099206073036 |
| Model | 910-005140 |
| MPN | 910-005140 |
| ASIN | B0716HTF1B |
| Battery capacity | 500 mAh |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Buttons Qty | 7 |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Cables included | Micro-USB |
| Charging port type | Micro-USB Type-B |
| Colours | Midnight teal |
| Connectivity technology | Wireless |
| Depth | 48.4 mm |
| Device interface | RF Wireless+Bluetooth |
| Device type | Mouse |
| Ergonomic Design | Yes |
| Form Factor | Right-hand |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Height | 85.7 mm |
| Included accessories | Micro-USB cable |
| Interfaces | 1 x USB - 4 pin USB Type A |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.10 Yosemite,Mac OS X 10.11 El Capitan,Mac OS X 10.12 Sierra |
| Max operating distance | Up to 10 m |
| Movement detection technology | Laser |
| Movement resolution | 4000 DPI |
| Number of scroll wheels | 1 |
| OS Required | Microsoft Windows 7, Apple MacOS X 10.10 or later, Windows 8 or later, Windows 10 or later |
| Package depth | 194 mm |
| Package Height | 63 mm |
| Package width | 150 mm |
| Performance | Realtime sensitivity switching 200 - 4000 dpi |
| Power source | Batteries |
| Purpose | Office |
| Quantity per pallet | 756 pc(s) |
| Receiver included | Yes |
| Receiver type | Unifying receiver |
| Receiver weight | 2 g |
| Receiver Width | 1.44 cm |
| Rechargeable | Yes |
| Recommended usage | PC/notebook |
| Run Time up To | 70 days |
| Scroll type | Wheel |
| Surface coloration | Monotone |
| Technology | Lithium polymer |
| User guide | Yes |
| Weight | 145 g |
| Width | 126 mm |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Wireless receiver | USB wireless receiver |
| Wireless receiver interface | USB Type-A |