Metabo BDE1100L 110V Rotary Core Drill
Compact 5.6 kg Metabo BDE1100L offers 1100 W power for accurate diamond core drilling up to 16 mm, featuring a quick‑change chuck, variable speed trigger, ergonomic handle and integrated LED lighting for clear visibility.