| Brand | Oki |
| Model | 46357102 |
| MPN | 46357102 |
| EAN | 5031713067290 |
| ASIN | B01M261EFW |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Built-in display | Yes |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| Colour display | Yes |
| Compatible memory cards | MMC |
| Control type | Touch |
| Copier resize | 25 - 400% |
| Copying | Color copying |
| Custom media length | 90 - 1321 mm |
| Depth | 576 mm |
| Direct printing | Yes |
| Display | LCD |
| Display Diagonal | 17.8 cm (7") |
| Document formats supported | PDF,XPS |
| Duplex | Yes |
| Duplex media weight | 64 - 176 g/m² |
| Duplex printing | Yes |
| Envelopes sizes | 9,10,C5,DL,Monarch |
| Ethernet LAN | Yes |
| Fax Memory | 8000 pages |
| Fax transmission speed | 2 sec/page |
| Height | 472 mm |
| Image formats supported | JPG |
| Input colour depth | 30 bit |
| Internal memory | 1024 MB |
| Internal storage capacity | 3 GB |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.10 Yosemite,Mac OS X 10.11 El Capitan,Mac OS X 10.9 Mavericks |
| Market positioning | Business |
| Maximum Copy Resolution | 600 x 600 DPI |
| Maximum duty cycle | 60000 pages per month |
| Maximum input capacity | 1410 sheets |
| Maximum ISO A-series paper size | A4 |
| Maximum number of copies | 999 copies |
| Maximum output capacity | 150 sheets |
| Maximum resolution | 1200 x 1200 DPI |
| Mobile Printing Technologies | Apple AirPrint,Google Cloud Print |
| Modem Speed | 33.6 Kbit/s |
| Multi-Purpose tray | Yes |
| Multi-purpose tray media types | Envelopes |
| Multi-Purpose Tray media weight | 64 - 220 g/m² |
| Non-ISO print media sizes | 16K, Executive, Folio, Index card, Statement |
| Optional connectivity | Wireless LAN |
| Output colour depth | 24 bit |
| Page description languages | Epson FX,IBM ProPrinter,Microsoft XPS,PCL 5c,PCL 6,PDF 1.7,PostScript 3,SIDM |
| Paper input type | Paper tray |
| Power consumption (off) | 0.5 W |
| Print technology | LED |
| Printing | Color printing |
| Printing colours | Black,Cyan,Magenta,Yellow |
| Recommended duty cycle | 0 - 6000 pages per month |
| Scan drivers | ICA,TWAIN,WIA |
| Scan technology | CIS |
| Scan to | CIFS,E-mail,FTP,HTTP,PC,USB |
| Scanner type | Flatbed & ADF |
| Scanning | Color scanning |
| Standard interfaces | Ethernet,USB 2.0 |
| Total input capacity | 250 sheets |
| Total number of input trays | 1 |
| Touchscreen | Yes |
| USB port | Yes |
| Warm-up time | 35 s |
| Weight | 31 kg |
| Wi-Fi | No |
| Width | 427 mm |